В Ужгороді презентують перший закарпатський «шевченківський» роман

В Ужгороді презентують перший закарпатський «шевченківський» роман

У середу, 6 березня, о 17.00, напередодні 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбудеться презентація роману «Донос» Олександра Гавроша. Книжка нещодавно побачила світ у київському видавництві «Академія» у серії «Автографи часу», що розповідає про видатних українських письменників.

Роман закарпатця – про психологію підступності та зради, про знищення Кирило-Мефодіївського братства та долю його учасників. Одним з головних персонажів твору є Тарас Шевченко.

Відомий шевченкознавець Роксана Харчук визначила жанровий різновид роману «Донос» як щоденник. «Я втішена, що українські письменники заглиблюються в історію, акцентуючи на становленні української інтелігенції, намагаючись реконструювати образи людей 1840-их років: їхні портрети, спосіб життя, звички, думки, естетичні погляди, психологію.

Загалом О. Гаврош передав історію зради Петрова вірогідно і навіть психологічно обґрунтовано», – коментує новинку автор «Шевченківської енциклопедії».

До слова, «Донос» є першим романом у закарпатській шевченкіані, яка вже нараховує не тільки десятки поезій, але й драму та кіносценарій.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання