Новини

В Ужгороді понад 600 мешканців йдуть до суду через забудовників. ФОТО

В Ужгороді впритул до двох дев’ятиповерхівок вирішили збудувати ще одну багатоповерхівку. Добре, що мешканці вчасно відреагували і відбили спробу. Землю під забудову, згідно з документами, було виділено ще у 2005 р., а кілька тижнів тому на засіданні міськвиконкому забудовникам дали дозвіл на початок робіт. Ситуацію з’ясовували журналісти Zaholovok.com.ua.

У понеділок, 9 вересня, на зеленій зоні біля будинків на вулицях Годинки, 8 та Достоєвського, 2 невідомі будівельники почали встановлювати дерев’яну огорожу. Мешканці цих будинків одразу відреагували на дії робітників і за кілька хвилин зранку зібралися довкола місця події,  викликавши міліцію. Прибув і начальник ЖРЕР-7 Богдан Тереняк, депутати міської ради, які обирались на цьому окрузі, громадський активісти, представники громадських організацій та ЗМІ.

Вони зупинили встановлення огорожі  вже вдруге, 10 вересня, коли мешканці зійшлися на загальні збори, щоб підготувати позовну заяву в суд з вимогою призупинити будь-які дії до розгляду справи.

На зустріч підійшов і представник власників земельної ділянки за адресою м. Ужгород, вул. Достоєвського, 2А Володимир Галинський. За його словами, документи набудівництво оформлені правильно: виготовлено проект, проведена експертиза, є ордер на проведення земельних робіт, який вступив у дію з 5 вересня.

«Вчора деякі громадяни цього району порушили конституційне право власників і норми будівництва. Адже є проект, визначена ділянка, де мають право знаходитися ті особи, котрі мають відношення до будівництва відповідно до Закону. Правоохоронці не застосували жодних засобів, щоб розігнати людей з приватної власності. Міліціонери стали свідками як вчора власників обматюковували, погрожували судовими розправами, був напад на техніку, на якій мали працювати. Від імені власників вимагаю, щоб всі громадяни покинули приватну власність - ділянку на Достоєвського, 2А. Також вимагаю, щоб наряд міліції приїхав і розігнав машини, які знаходяться на приватній території»,- виступив на зібрання представник забудовників.

За словами Володимира Галинського, на той час, коли він брав участь у тендері, було заявлено 10 чи 11 претендентів на цю ділянку. А в документації лота ця територія зазначалась як пустир, де ростуть чагарники.  

Документи свідчать, що дозвіл на будівництво 21 серпня отримало ПП «Промтехобладнання» строком на 20 діб для  влаштування фундаменту багатоквартирного житлового будинку по вул. Ф.Достоєвського, 2А.  Відповідальність за відновлення території  покладено на директора ПП «Промтехобладнання» Геворкян Т.М. та КПЗГ «Агромікс» (Мартин В.І.).

«Ми дослідимо всю історію продажу цих земельних ділянок, яка є у міській раді. Тоді стане відомо що і як. Припинення будівельних робіт не у компетенції міськради. У цій справі суд може допомогти - це єдиний законний метод, яким можна скасувати ці земельні продажі. Це вже не перший інцидент і люди виграють такі позови», - каже Олександр Доктор, голова комісії з питань раціонального використання земельних ресурсів Ужгородської міськради. Також він запросив кількох представників від мешканців цих будинків на засідання земельної комісії, що відбудеться у четвер, 12 вересня, о 14:00 у малому залі Ужгородської міської ради.

У свою чергу у мешканців будинків Годинки, 8 та Достоєвського, 2 нема голослівних заяв, вони вже віддали документи у прокуратуру, до міського голови, земельної комісії та подаватимуть до суду: «Це безглуздя, бо у в одному будинку 148 квартир, то проживає там десь 600 людей, поруч ще один і виходить, що на людину виходить близько пів квадратного метра зеленого зони, - розповідає мешканець одного з будинків Петро Ходанич. - З міським головою зв’язатися мені не вдалося, але я здав йому документи і в юридичному відділі обіцяли, що йому їх передадуть. Міський голова при таких ситуаціях міг би зустрітися з жителями, але видно у нього нема такого бажання». 

Згідно з картографією, яка виготовляється на державне замовлення і формується на основігенпланів міст, ця ділянка не призначена для будівництва, - кажуть правники. «Ділянка підлягає громадським слуханням, тобто як би громада міста погодила б їм розміщення тут будинку, то можливі були б корективи і вони б обов’язково були відображені у картографічних матеріалах. Таких даних немає зараз у карті, тому міська рада прямо порушила законодавство, надавши у приватну власність земельну ділянку. Картографія датована 2013 роком - тут зібрані дані з 2001, 2004, 2006, 2010, 2012 років, тобто прийнятого генплану та корективів, які вносились протягом наступних років. Інформації про це будівництво не зазначено», - каже правозахисник, повноважений представник громадської організації «Молода ініціатива Ужгорода» Віталій Грегор. - У генеральному плані міста ця територія позначена світло помаранчевим кольором, тобто це - зелена зона загального користування і вона не підлягає забудові. Акт був виданий та проведений аукціон з порушеннями, тобто не відповідно генеральному плану».

«Ще один момент, що у грудні 2012 виконком Ужгородської міської ради проводив інвентаризацію і затвердження акту первинної інвентаризації прибудинкових територій в місті Ужгороді. Вчора я перевірив скільки землі належить будинку по вул. Годинки, 8. Там вказана певна кількість соток, в які входять ці продані п’ять соток і надані у 2005 році підприємцю під забудову. Тобто від того ж 2005 року люди доглядають територію, платять ЖЕКу за прибирання прибудинкової території, а ділянку невідомими чином продали», - каже громадський активіст Олександр Волосянський.

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.