В Ужгороді пікетували Генконсульства Словаччини та Угорщини

В Ужгороді пікетували Генконсульства Словаччини та Угорщини

Сьогодні, 3 вересня, в Ужгороді представники «Демократичного Альянсу» та Асоціації власників авто на транзитних номерах «ЗАВТРА» провели пікет біля будівель Генконсульств Словаччини та Угорщини в Ужгороді. Активісти висловили обурення тим, що уряди країн не підтримали посилення санкцій проти Росії та хотіли почути пояснення від дипломатів.

Спочатку активісти з плакатами вирушили до Генерального консульства Словацької Республіки. До пікетувальників вийшла Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Бур’янова.
Вона пояснила, що наразі головне – встановлення миру дипломатичним шляхом. За словами Янки Бур’янової, у вирішенні конфлікту, який виник між Україною та Росією, зараз пріоритет – дипломатія замість агресії.

Генконсул прийняла від активістів звернення до Уряду Словаччини та пообіцяла передати. Також Янка Бур’янова подякувала закарпатцям за довіру і співпрацю, а також розповіла, що словаки дуже переживають через українсько-російський конфлікт та бажають якнайшвидшого вирішення питання мирним шляхом.

Під час пікету від деяких активістів звучали заклики «депортувати усіх росіян зі Словаччини».

Під стінами Генерального консульства Угорщини в Ужгороді активісти також розгорнули плакати та вимагали пояснень від дипломатів щодо ситуації із відмовою підтримати введення нових санкцій проти Росії. Представник Генконсульства Угорщини в Ужгороді відповів на всі запитання активістів, пояснив, що Угорщина і угорський народ співчуває сім’ям загиблих, переживає за Україну та прагне вирішення конфлікту виключно мирним шляхом. Крім того, консул підкреслив, що Угорщина виступає за суверенітет та єдність України.

Активісти передали лист-звернення до угорського уряду. Зі свого боку дипломат пообіцяв передати звернення до МСЗ Угорщини, однак, не зміг гарантувати надання відповіді активістам, оскільки, за його словами, дипломатичні стосунки мають обмеження і у його повноваженнях – передача листа, а відповідь на нього – це повноваження інших структур.

Пікети не були надто чисельними. На захід зібралися близько 20 людей включно із журналістами.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання