24 квітня в Ужгороді відзначили 100-річчя масових вбивств вірмен владою Османської імперії: біля обласного муздрамтеатру десятки ужгородців, представники вірменської громади міста, їхні родини, друзі запалювали свічки та вшанувати пам'ять майже двох мільйонів вірмен - жертв масових знищень.
Товариство вірменської культури Закарпаття "Арарат" підготувало також фотовиставку: «Нас вбивали на нашій батьківщині, але Батьківщина не померла у нас». На світлинах – кадри жахливої трагедії ХХ століття, першого масового злочину проти людства.
«Саме 24 квітня, в 1915 р, влада Османської імперії в Константинополі почала масові арешти вірменської інтелектуальної, релігійної, економічної і політичної еліти, що призвело до повного знищення цілої плеяди найвидатніших діячів вірменської культури. Знищували фізично, депортували, - коментує Ані Мкртумян, одна з організаторок акції з Товариства вірменської культури Закарпаття "Арарат" - Ми хочемо нагадати про ті жахливі події, щоб люди зрозуміли, як постраждала ціла нація».
Учасники акції виклали свічками «пам’ятаємо» та помолилися за винищених вірмен разом із хором Святопокровського храму Ужгорода.
Незабаром в Ужгороді, недалеко біля обласного муздрамтеатру, буде встановлено єдиний в області Пам'ятний знак, який нагадуватиме історичну трагедію – геноцид вірмен 1915 року.