Новини

Громадськість підтримала продовження поховання загиблих воїнів на Пагорбі Слави

Громадські слухання у міськраді 22 липня

У вівторок, 22 липня, під час громадських обговорень переважна більшість присутніх мешканців підтримала продовження поховання загиблих воїнів з лівої сторони від алеї в межах кладовища Кальварія на Пагорбі Слави. Проти проголосували 4 людей ─ мешканці прилеглих до кладовища будинків.


Як зазначив головний архітектор міста Олег Боршовський, громадські обговорення ініціювали після скарг мешканців даного кварталу: вони виступають за призупинення поховань на Пагорбі Слави.

На громадських обговореннях були присутні близько сотні людей, серед них ─ родичі загиблих Героїв, близькі чинних військових, ветерани та мешканці району.

«Ми сюди прийшли на це слухання, захистити честь і гідність своїх родичів, які загинули, і які ще можуть прийти сюди до нас, ─ сказала Олена Гога, її чоловік загинув на війні у 2023 році. ─Тому, що це недопустимо писати такі скарги. «Тому, що там є дитячий майданчик», ─ це ми розуміємо. Мої діти теж приходять на кладовище вшанувати пам'ять свого батька і тих полеглих воїнів, які там лежать».

«Чесно кажучи, з перших місяців після загибелі мого сина, місцеві мешканці на тій території вигулювали собак. Ми неодноразово зверталися до міської ради з проханням припинити це, бо тварин просто випускали на вулиці. Тому, відверто кажучи, мене вже не дивує їхній нинішній вчинок», ─ каже мама загиблого воїна Святослава Сойки, Ольга Михайлівна.

Як зазначив Андрій Пацьо учасник ветеранської команди з адаптивних видів спорту KS «Gladiator», місця для поховання воїнів має бути там, де це передбачено.

«Я думаю, що кожна людина, яка має хоч долю совісті і честі, навіть не зможе порушити таке питання. Це має бути єдине місце (ред. ─ Пагорб Слави), це наша остання шана Героям, які віддали життя за цю країну, за мир, за майбутнє», ─ каже Андрій Пацьо.

Натомість за словами мешканця приватного будинку у районі кладовища Кальварія, Володимира, раніше місцеві мешканці під час громадських слухань проголосували за пропоновану містом версію детального плану, яка не передбачала поховання з лівого боку.

«Поховання заборонені законом на сьогодні там і з правого боку, і тим більше з лівого, ─ стверджує Володимир. ─ Коли лише розпочалися сучасні поховання, ми одразу зрозуміли, що це незаконно. Але це наші солдати, які загинули за нас, за Україну. Ми мовчали, бо морально й емоційно ситуація була непроста».

Чоловік пояснює, що протягом кількох років місцеві мешканці зверталися з колективними листами до міської ради й обласної адміністрації, закликаючи створити меморіальне кладовище, як в інших містах України.

«Ми пропонували альтернативу: є кладовище січових стрільців, закинуте, де вже понад сто років ніхто не ховає. Там цілком можна було б створити меморіальний парк. Є також кладовище Першої світової війни на виїзді з міста ─ без житлової забудови поруч, де теж можна ховати», ─ зазначає Володимир.

Під час голосування переважна більшість присутніх підтримала продовження поховання загиблих воїнів з лівої сторони від алеї на Пагорбі Слави. Надалі розробник має відкоригувати проєкт детального плану територіального плану території з урахуванням облаштування місць поховання загиблим Героям відповідно до рішення виконкому. Відкоригований проєкт депутати міської ради мають розглянути на сесії міської ради у четвер, 24 липня.

Громадські слухання у міськраді 22 липня
Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.