Новини

В Ужгороді для молоді відбувся воркшоп з радіожурналістики

В Ужгороді відбувся медіа-воркшоп на тему «Основи роботи радіожурналіста». Він тривав у рамках проекту HUSKROUA/1101/013 «Скакалка»  (Jumping Rope), який у партнерстві з угорською організацією «Гуман-Нет» реалізовує Благодійний фонд «Проекта ТАЧ» (Ужгород).

З учасниками воркшопу зустрілася Тетяна Довганинець, директор творчо-виробничого об’єднання «Студія Експеримент» Закарпатської обласної держтелерадіокомпанії, ведуча ранкового ефіру радіо «Версія FM»

Гостя розпочала кар’єру як телевізійний журналіст, разом з тим вже п’ятий рік працює на радіо.

Вона поділилася власним досвідом та порадами. Одна з найголовніших – подавати інформацію так, щоб її зрозуміла і дитина, і людина старшого віку. Тетяна Довганинець детальніше зупинилася на роботі ведучих ранкового ефіру, а також розповіла про те, як будується робота на радіо загалом. Процесом керує програмний директор, що формує так звану сітку мовлення. Зважаючи на неї, учасникам воркшопу розповіли також про формування сюжетів для випусків новин на радіо.

Також йшлося про зворотній зв'язок з аудиторією – як привернути увагу слухачів, як проводити різноманітні акції для залучення дзвінків від аудиторії тощо.

Особливу увагу гостя звернула на особливість «живого мовлення» - як стежити за власною мовою, дотриманням норм мовлення в умовах прямого ефіру та як виходити з ситуацій, коли, наприклад, допущено помилку.

Тетяна пояснила також складнощі розважального формату, який, на відміну від зовнішньої «легкості», сформувати зовсім не просто.

Щодо випусків новин гостя порадила «оживляти» їх коментарями з перших джерел, щоб матеріал новини не виглядав «сирим». Крім того, важливо перевіряти інформацію, щоб в ефірі озвучувати тільки достовірні повідомлення.   

Одними з найцінніших матеріалів воркшопу стали артикуляційні вправи, практикуючи які, можна виробити власне професійне мовлення.

Для довідки:

Розвиток співпраці між українською та угорською молоддю, молодіжними організаціями та об'єднаннями — саме з такою метою на Закарпатті діє проект прикордонного співробітництва HUSKROUA/1101/013 «Jumping Rope» («Скакалка»). Він також спрямований на подолання дискримінації у молодіжному середовищі та формування толерантного відношення один до одного. А одним з головних завдань має поширення інформації про заходи та існуючі можливості для молоді, організація культурних програм та дозвілля для молоді, а також популяризація здорового способу життя. Крім того — розширення можливостей молоді у сфері праці. 

Ініціатором проекту виступає Благодійний фонд Human-Net (Угорщина), а  реалізовується він у партнерстві з ужгородським міським благодійним фондом “Проекта ТАЧ”. Фахівцем з управління проектами та програмами від БФ «Проекта ТАЧ» є Міла Боринська, випускниця кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ. Керівник БФ «Проекта ТАЧ» є Зіта Баторі-Тарці.

Організатори проекту ставлять перед собою як завдання розвиток різних якостей, здібностей, навичок дітей і молоді; забезпечення участі  молоді та фахівців у спільних програмах, що проводяться по обидва боки кордону; поглиблення обізнаності  молоді про події, соціальні, культурні заходи, діючі проекти, наявні можливості в Ужгороді і в регіоні, зокрема, про ринок праці та про техніки пошуку роботи.

До участі у заходах проекту запрошують дітей і молодь від 10 до 25 років. А це і тренінги, і різні спортивні види діяльності, і танцювальні заняття, і медіа- та фото воркшопи, видання журналу та підготовка сюжетів для інтернет-радіо, ознайомчі поїздки, організація молодіжного клубу з пошуку роботи, відкриття інформаційних пунктів в Ужгороді та Ніредьгазі тощо.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.