Новини

В Україні не вистачає вакцин для дітей

У кількох регіонах України дітей не прищеплюють проти дифтерії та правця через брак вакцин. Першими тривогу забили мешканці західних і східних регіонів. За словами батьків, у пологових будинках і дитячих поліклініках не вистачає вакцин від туберкульозу (БЦЖ), дифтерії, правця та кашлюку («Пентаксим» та АКДП), - пише «Сегодня».



У поліклініках підтвердили інформацію про дефіцит деяких вакцин. «Така ситуація склалася не лише на Буковині. Вакцин не вистачає по всій Україні», - сказала головний лікар дитячої міської поліклініки у Чернівцях Валентина Костюк.

Така ж проблема і в Донецькій області. У тамтешніх поліклініках розповіли, що закінчується - БЦЖ і АКДС.

А ось в Запорізькій області, де ще два тижні тому дітей не прищеплювали, проблема вирішилася: медики отримали необхідні препарати.

У Києві ситуація з наявністю вакцин також неоднозначна. «У нас всі препарати є», - сказали в дитячій поліклініці № 2. «А от у нас вже давно немає «Пентаксиму». До того ж вже давно обіцяють «з дня на день» привезти», - поскаржилися в поліклініці № 3.

Поки поліклініки та лікарні чекають надходжень препаратів, депутати мають намір скаржитися до Кабміну. «Наша тимчасова слідча комісія вже написала листа на ім´я Азарова з проханням вирішити проблему. Наприклад, Чернігівська область забезпечена «Пентаксимом» на 115%, вакциною ОПВ (проти поліомієліту) на 153%, вакцина КПК (кору, краснухи та паротиту) - на 120%. Запорізька область деякими вакцинами завалена на 121%, а Івано-Франківська область - препаратом АКДП на 230%! При цьому в Кіровоградській області тієї ж вакцини АКДС вистачить, щоб прищепити тільки 44% дітей. Тобто відбувається непропорційний розподіл препаратів», - сказав голова парламентської ТСК з розслідування порушень держзакупівель МОЗ Анатолій Дирів.

У МОЗ кажуть, що розподілили вакцини згідно із заявками, які отримали з обллікарні та поліклінік, і додають, що в деяких регіонах виник дефіцит через брак грошей.

«З 2008 року фінансування закупівель вакцин із держбюджету знижується. Цього року грошей виділили на 8% менше. Тобто закупівля вакцин фінансується тільки на 64,8%», - сказали в МОЗ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.