В Україні можуть дозволити вільне володіння вогнепальною зброєю

В Україні можуть дозволити вільне володіння вогнепальною зброєю

Народний депутат України Сергій Каплін (фракція Блоку Петра Порошенка) пропонує дозволити в Україні вогнепальну зброю для цивільних. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді 1 грудня.

Розробники проекту закону  у пояснювальній записці  зазначають, що «вільне володіння зброєю є одним з базових прав людини, якого вона може бути позбавлена лише за рішенням суду, зокрема, у разі вчинення тяжкого злочину або в внаслідок втрати дієздатності». Крім того, автори закону вважають, що дозвіл на вільне володіння вогнепальною зброєю зменшить рівень злочинності в Україні: «Масова свідомість живе стереотипами щодо необхідності збереження існуючого порядку набуття та використання вогнепальної зброї, оскільки існує страх зростання злочинності. Однак, як свідчить зарубіжний досвід (Італія, Чехія, Швейцарія, Ізраїль, США, Грузія, Молдова та ін.), гарантована державою можливість для громадян володіти вогнепальною зброєю спричиняє зменшення рівня злочинності», – пишуть розробники закону.

У тексті законопроекту зазначається, що «всі фізичні особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства) мають рівне право на зброю. У реалізації цього права не може бути передбачено привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

У право на застосування зброї, розробники проекту закону вписали навіть «захист інтересів держави»:  «Кожна особа має право застосовувати зброю, здійснюючи право на самозахист та захист життя та здоров’я інших осіб, захист майна, захист інтересів держави чи суспільства від суспільно – небезпечних протиправних посягань, а також для протидії особам та організаціям, які здійснюють дії щодо узурпації влади, зокрема здійснюють захоплення державної влади шляхом насилля або в інший неконституційний чи незаконний спосіб», – йдеться у документі.  

Згідно з проектом закону, володіти вогнепальною зброєю дозволяється з 18 років.Охочим придбати зброю доведеться пройти навчання щодо її застосування. Власникам зброї пропонують видавати Свідоцтво на володіння зброєю.

«Власник зброї, який на законних підставах володіє зброєю, має право використовувати зброю на власний розсуд в межах, що визначені цим законом», – йдеться у законопроекті.  

Дркумнетом передбачається, що носіння зброї в публічних місцях має бути прихованим. Також забороняється публічна демонстрація зброї під час її носіння та відкрите носіння зброї, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Згідно із законопроектом Про вогнепальну зброю цивільного призначення, державний реєстр прав на цивільну зброю вестиметься Міністерством юстиції України.

 

 

Зображення користувача Гість.

Ну и что из этого выйдет, в момент обострения политического кризиса? Мало напряженки на востоке, давай на всю Украину? А тут еще безработица и тотальное обнищание. Зачем думать, как накормить население. Дать автоматы в руки, и сами себя накормят. Заодно и постричь бабла за оружие и разрешение можно.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання