Новини

В Угорщині на трьох КПП вакцинували вже більше 7300 жителів Закарпаття

З початку вакцинальної кампанії для жителів прикордонних регіонів, на трьох контрольно-пропускних пунктах Угорщина вакинувала більше 7340 жителів Закарпатської області. 


Про це у коментарі Zaholovok.com.ua повідомила комунікаційниця КМКС-Товариства угорської культури Закарпаття Кароліна Дарчі.

За її словами, з 2 липня на КПП Захонь, Барабаш і Лонья вакцинацію від коронавірусу пройшли 7340 жителів Закарпатської області. Це - неофіційні цифри, інформацію про кількість вакинованих на кордоні закарпатців КМКС отримує від перекладачів, які безспосередньо працюють на контрольно-пропускних пунктах.

«Щодня на кордоні вакцинується близько 500-600 закарпатців. Прогнозуємо, що якщо й надалі буде такий темп, то до кінця місяця кількість вакцинованих в Угорщині жителів Закарпаття складе до 15-18 тисяч осіб», – зазначила Кароліна Дарчі. 

Натомість у Закарпатській ОДА інформують, що наразі обмін даними про вакцинованих на кордоні закарпатців з угорською стороною не налагоджений. Про це сьогодні, 21 липня, під час спілкування із журналістами сказав голова Закарпатської ОДА Анаталій Полосков.

«На сьогодні не налагоджений обмін інформацією з Угорщиною, але в робочих розмовах відомо, що з початку вакцинації на кордоні щеплення отримали 200 осіб»– зазначив Анатолій Полосков. Також він уточнив, що ці цифри не є офіційною статистикою.

Як писав Zaholovok.com.ua, Угорщина ще у червні оголосила про плани вакцинувати мешканців прикордонних регіонів іноземних держав «для посилення свого захисту від епідемії». Окрім мешканців українського Закарпаття, пропозиція стосувалася також регіонів Румунії, Сербії, Хорватії, Словенії, Австрії та Словаччини. Мешканців Закарпаття щеплюють вакциною Janssen від Jhonson&Jhonson, яка потребує введення тільки однієї дози. Після отримання щеплення є можливість отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19. Офіційної інформації про вакинацію та кількість закарпатців, які отримали щеплення на кордоні, закарпатська влада не отримувала. 
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.