В ОВК Закарпаття встановлюють сигналізації, роздають канцтовари та навчають працівників

До дня голосування на виборах Президента – 2014 залишилося менше 10 днів. Наскільки готові до цього знаменного дня ОВК та ДВК на Закарпатті? Чи надходила інформація про будь-які порушення, чи охороняє вборчі комісії міліція тощо? Ужгородський прес-клуб розпитав безпосередньо керівництво окружних виборчих комісій.

 Територіальний виборчий округ № 69, центр – місто Ужгород

Як повідомили в ОВК, поки повідомлень про якісь серйозні порушення не надходило. Підготовка йде за графіком, керівні склади виборчих комісій пройшли необхідне навчання. Канцтоварами і методичним матеріалами виборчі дільниці  забезпечені. Щодо реєстру виборців, громадяни звертаються з питаннями, зокрема і про те, як можна голосувати, якщо приписка не є ужгородською. Направляємо їх у відділ реєстру виборців, де вони можуть вирішити подібні проблеми.

Щодо охорони, то наразі в ОВК №69 встановлюють сигналізацію, у неділю мали б привезти бюлетені і тобі вже буде цілодобова охорона від міліції.  

 Територіальний виборчий округ № 71, центр – місто Свалява

Як повідомили в ОВК №71, більшість керівників виборчих комісій навчання вже пройшли, ще проходять навчання у Перечинському районі. Канцтоварами дільниці забезпечені, з фінансуванням наразі все нормально, хоч на початку були деякі затримки через Держказначейство. «З охороною вже укладено договір, невдовзі розпочнемо і спільну роботу, - каже Сергій Йовбак, голова ОВК №71. Підготовка йде за графіком. Щодо списків виборці, то громадяни звертаються з питаннями, поки ще є час, у разі виникнення проблем, направляємо їх у відділ реєстру виборців».

 Територіальний виборчий округ № 72, центр – місто Хуст

Вчора в ОВК був своєрідний день навчання. Кервіний склад виборчих комісій проходив навчання в Іршаві, відтак – подібне навчання у Хусті. Наразі ще остаточно формуються склади комісій, але зовсім незначні зміни. ОВК забезпечує дільниці канцтоварами. Від громадян скарг не надходило, однак зверталися з питаннями щодо списків виборців. Надаються консультації, направляємо у відділ реєстру виборців.  Підготовка відбувається згідно з графіком.  

 Територіальний виборчий округ № 73,центр – місто Тячів

Наразі проходить навчання керівних складів дільничних виборчих комісій. Є певні заміни у складі ДВК, уточнення. «Щодо проблем, то тут є незрозумілість із фінансуванням, кошти до нас надходять дуже погано, тому беремо все у борг «під чесне слово» - і паливо, і канцтовари, - каже секретар ОВК №73 Сергій Рабаджи.- . Не знаю, у чому проблема, чи Держказначейство затримує, чи  у чому справа. Крім того, є багато карг щодо списків виборців: неточності у іменах по-батькові, в адресах, є вказані дані людей, яких нема вже в живих. Списки застарілі, вони оновлювалися, але проблеми в цьому плані є. Громадяни звертаються, перевіряють свої дані у реєстрі виборців, нарікають на неточності. Сподіваюся, виправлення встигнуть внести».

 Територіальний виборчий округ № 74,центр – місто Берегове

Поки що скарг в ОВК не надходило. «Готуємося. Майже всім дільницям видали необхідні матеріали – тканини, канцтовари. Вчора відбулося навчання для дільничних виборчих комісій, яке проводила Міжнародна фундація виборчих систем в Україні. Скарг від громадян також поки не надходило. Однак, люди звертаються із запитаннями, надаємо консультації, якщо є потреба. Щодо реєстру виборців, закликаємо громадян перевіряти себе у списках. Вчора якраз приходила жінка, яка розповіла, що ніколи не голосувала, бо її прізвища не було у списках виборців. Ми розповіли, як владнати проблему.  Поки все спокійно. Готуємося, аби все пройшло, як кажуть, за протоколом», - розповіла Марія Весельська, заступник голови ОВК №74.

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання