
Прикордонні регіони Румунії та України містять багатонаціональну культурну спадщину з великим потенціалом для дальшого вивчення. Заходи проекту направлені на зміцнення зв’язків між культурними та освітніми установами обабіч кордону для створення стабільних відносин між дослідниками та громадами – повідомляє офіційний сайт УжНУ.
Розвиваючи та зміцнюючи міжнародну співпрацю, Ужгородський національний університет інтенсифікував співробітництво з представниками культурно-освітньої галузі Румунії. Одним з яскравих прикладів цього є спільне виконання кафедрою країнознавства УжНУ та Повітовим музеєм Сату Маре чергового міжнародного ґрантового проекту під назвою «Інтерактивна інституційна співпраця. Історія, традиції і культура без кордонів».
Проект має на меті посилення співпраці між Закарпатською областю та сусідніми територіями Румунії (повіти Сату Маре та Марамуреш), зокрема вивчення історичних і культурних зв'язків населення сусідніх країн; збереження спільної культурної спадщини, традицій, релігійних цінностей; інтенсифікація інституційної транскордонної співпраці; посилення соціально-культурної єдності через поліпшення співпраці між окремими людьми й громадами в цілому; залучення молоді до вивчення та поширення традицій, культури, історичних цінностей; підвищення рівня обізнаності молоді в інституційно-транскордонних відносинах.
Невід’ємною складовою вивчення спільної культурної спадщини стануть польові дослідження в селах прикордонних регіонів Румунії та України. До співпраці будуть залучені фахівці у сфері культурної спадщини – історики, етнографи, лінгвісти, а також студенти та учні. Команду українських дослідників очолить завідувач кафедри країнознавства факультету міжнародних відносин УжНУ, доктор історичних наук, професор Іван Іванович Вовканич.
Ґрант фінансується Європейським інструментом сусідства та партнерства в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2007–2013. Загальна сума ґранту становить 58053,00 євро.