Ужгородцям повернули прибудинкові території

Ужгородцям повернули прибудинкові території

Міська влада Ужгорода підтримала мешканців багатоквартирних будинків №№35,37,39 на вул. 8-го Березня, №№30,32,34 на Можайського, №№3,5,7,9,9а на Генерала Свободи у відстоюванні їхніх прав на користування спільною прибудинковою територією, де розташовані футбольне поле, спортивний та дитячі майданчики.

У 2008 році рішенням сесії цю прибудинкову територію надали в оренду на 5 років підприємству «Закарпатінвестбуд» для будівництва багатоповерхівки.

У грудні 2013 року забудовник намагався продовжити термін оренди землі, але депутати міськради не проголосували за це. Відтак, ділянка повернулася в користування громади. Однак через півтора року ПП «Закарпатінвестбуд» звернулося до суду з вимогою продовжити їм оренду і зобов’язати міськраду підписати договір оренди землі на новий термін – до 2019 року.

Через кілька місяців судових засідань у різних інстанціях Вищий господарський суд України своїм рішенням захистив право ужгородців на власне подвір’я. У липні 2015 року міська рада знову підтвердила свою позицію і скасувала рішення від 2008 року про надання в оренду ПП «Закарпатінвестбуд» земельної ділянки, яка належить до прибудинкової території.

Здавалось б усе – закон і справедливість перемогли. Однак забудовник знову подав позов, яким просив визнати неправомірними дії Ужгородської міської ради щодо цієї земельної ділянки.

І ось нарешті 6 липня 2016 року Вищий господарський суд України поставив остаточну крапку в цьому питанні і прийняв рішення, яким підтвердив і рішення Господарського суду Закарпатської області, і судове рішення Львівського апеляційного господарського суду, в яких зафіксовано відсутність будь-яких правових підстав у приватного підприємства «Закарпатінвестбуд» претендувати на земельну ділянку, яка належить співвласникам багатоквартирних будинків.

Так, завдяки принциповій та послідовній позиції працівників управління правового забезпечення, міська рада Ужгорода повторно відстояла у суді права майже 4500 ужгородців, які могли втратити двір.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання