Новини

Ужгородський суд заборонив «Свободі» розміщувати намети на День міста

18 вересня 2013 року Закарпатський обласний адміністративний суд розглянув позовну заяву виконавчого комітету Ужгородської міськради щодо заборони міській організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» проводити агітаційну роботу в наметах з розповсюдження партійної преси під час проведення Дня міста Ужгорода 28–29 вересня 2013 року. Суд частково задовольнив позов міської влади, не взявши до уваги письмове заперечення відповідача, та заборонив Ужгородській «Свободі» провадити партійну роботу в людних місцях у ці дні.



Як зазначив керівник Ужгородської «Свободи» Томаш Лелекач, 5 вересня 2013 року організація повідомила міську раду про розповсюдження партійної преси в наметах у період з 6 по 30 вересня 2013 року на пл. Ш. Петефі, пл. Театральній, пл. Кирила та Мефодія, вул. Залізничній, пр. Свободи, перехресті вул. А. Волошина та Корзо. Але 16 вересня представник виконкому скерував до суду позовну заяву щодо обмеження партійної діяльності ВО «Свобода». 17 вересня суд перенесли на 18 вересня через те, що відповідач не встиг ознайомитись із позовом. Суд використав план святкових заходів міської ради до Дня міста та опираючись на це, заборонив виставляти намети на площі Ш. Петефі, пл. Театральній, пл. Кирила та Мефодія, вул. А. Волошина та Корзо. Відтак роботу дозволено у двох місцях – на вул. Залізничній та пр. Свободи.

Націоналісти розцінили позовну заяву міськради незаконною та безпідставною, а заявлені вимоги – необґрунтованими. Свободівці Томаш Лелекач та Віталій Грегор представили суду обґрунтоване заперечення та просили суд відмовити у задоволенні позову повністю. «Відповідно до статті 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Свобода мирних зібрань також захищається статтею 11 Европейської Конвенції про захист прав людини, згідно з якою її здійснення «не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я чи моралі, або для захисту прав і свобод инших осіб», – було зазначено у запереченні, - повідомляє прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.