Новини

Ужгородський художник влаштував оригінальний мистецький проект у львівській квартирі

З 1 грудня  у старій квартирі в центрі Львова триває незвична за ідеєю виставка «Імовірність». Її експозиція оновлюється кожні 24 години протягом 89 зимових днів.Як правило, це свіжі, не «залежані у шухлядах» об’єкти, створені протягом одного дня чи безпосередньо перед імпровізованим відкриттям.

Розмістити  інформаційний об’єкт у кухні винайнятої квартири - ідея  молодого  ужгородського художника та дизайнера Антона Варги. Протягом 40 днів вже понад 20 художників взяло участь у проекті закарпатця. Серед них -- Станіслав Туріна, Юрко Білей, Данило Ковач, Павло Ковач,  Іван Олексяк, Любомир Тимків, Денис Бекетов та інші. Як зазначив куратор проекту Антон Варга, інформаційний об’єкт «Імовірність» створений більше для художників, ніж для глядачів. Адже спонтанність та імпровізація кожного виставкового дня заставляє художників, як кажуть, бути в режимі постійного включення.

Останнім часом практика самоорганізації молодих художників  стає дедалі популярнішою серед українських митців. Виставки в альтернативних просторах – своєрідне відродження традицій квартирних виставок доби андеграунду та нонконформізму, коли покази проходили в приватних квартирах через пресинг радянської влади. Сьогодні це одна із найпростіших можливостей для молодих художників без- або мінімальним бюджетом створити власний, ніким не регламентований мистецький простір.

Ознайомитися з усіма виставковими об’єктами можна тут.  

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua.

 

Новини інших ЗМІ
Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.