Укрзалізниця замінить постільну білизну, ковдри та матраци на більш сучасні

Сьогодні, 2 лютого 2017 року, у приміщенні Південного вокзалу станції Київ-Пасажирський відбулася виставка м’якого знімного інвентарю для екіпірування пасажирських вагонів.

На ній 14 вітчизняних виробників презентували комплекти постільної білизни, подушки, матраци, ковдри, рушники, простирадла та інші текстильні вироби, що необхідні для екіпірування пасажирських вагонів. Причому деякі виробники запропонували свої вироби Укрзалізниці вперше.

На 2017 рік у пасажирському секторі ПАТ «Укрзалізниця» заплановано масово замінювати інвентар: подушки, ковдри та матраци – на більш зручні для користування. В Укрзалізниці хочуть відійти від старих стандартів, що розроблялися ще за радянських часів, та запровадити нові, з урахуванням сучасних матеріалів та технологій.

«Сьогоднішня виставка проводиться на виконання доручення правління Укрзалізниці. Час оновлюватися, відмовлятися від використання в поїздах пір’яних подушок та іншого застарілого знімного інвентарю. Проект відповідного наказу вже на розгляді в Міністерстві інфраструктури України. Ми розраховуємо до березня отримати погодження на оновлення стандартів і зробити 2017 рік роком масового оновлення», - розповів під час виставки директор з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків.

Під час виставки працівники ПАТ «Укрзалізниця» ознайомилися з представленими виробами, цінами на них та запропонували долучити пасажирів до процесу відбору зразків.

«Є ідея перевести цей конкурс в іншу площину ще до оголошення тендеру. Попросимо у виробників надати кілька комплектів білизни для експерименту за участю пасажирів, проведемо анкетування й дізнаємося, які саме комплекти сподобалися пасажирам найбільше. Але головним є те, що незабаром пасажир відчує це покращення – він гарантовано матиме нову білизну. Також ми розраховуємо і на зворотний зв’язок – акуратне ставлення пасажирів до майна залізниці. Адже рушники не призначені для витирання взуття, а простирадла не варто використовувати як серветки», - сказав Ігор Романків.

Загалом цьогоріч ПАТ «Укрзалізниця» має великі плани з оновлення інвентарю для пасажирських вагонів. Зокрема, передбачено придбати понад 581 тисячу нових комплектів постільної білизни, майже 28 тис. зимових і 18 тис. літніх ковдр і понад 19 тис. матраців. З цієї кількості у 2017 році залізниці вже отримали близько 92 тис. нових комплектів постільної білизни та 1,1 тис. матраців.

Минулоріч Укрзалізниця також активно оновлювала інвентар. За 2016 рік з’явилось понад 230 тис. нових постільних комплектів, понад 40 тис. ковдр та понад 31 тис. матраців. Нагадаємо, що у 2016 році року новими комплектами постільної білизни екіпірували 76 поїздів. Ними забезпечуються поїзди міжнародного та внутрішнього сполучення, у першу чергу фірмові поїзди підвищеного комфорту категорій «Нічний експрес» та «Нічний швидкий». Нова постільна білизна використовується і для додаткових поїздів.

Чистоту білизни забезпечують дев’ять прально-прасувальних комплексів, що знаходяться в Києві, Львові, Харкові, Ковелі, Чернівцях, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі та Дніпрі. Загальна максимальна потужність цих комплексів – 130 тонн, або понад 100 тис. комплектів за добу.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання