Новини

У закарпатських лісах шукають любителів палити багаття

Закарпатські рятувальники спільно з працівниками управління лісового та мисливського господарства області цими вихідними провели рейди лісовими масивами Ужгородського району. Метою даних заходів є виявлення порушників правил пожежної безпеки та попередження випалювання лісових насаджень.


У своїх володіннях лісники знають усі «зони відпочинку», які полюбляють відпочивальники. На одній із таких місцин натрапили на групу відпочиваючих. Цього разу туристи виявилися свідомими й вміло, без вогняного ризику для оточуючого середовища, проводили власний відпочинок. Проте, більшість людей розводять багаття на сухій лісовій підстилці. Саме таку мотивацію наводила учасникам рейду інша група молодих відпочивальників, які розклали багаття у лісі неподалік села Кам’яниця. Для цих туристів рятувальники разом із лісівниками провели роз’яснювальну розмову про правильний, а головне безпечний відпочинок на природі.


Слід зауважити, що ще не почалось літо, а ліси вже почали палати. З початку року на території Закарпаття у лісових масивах вже зафіксували 3 пожежі.


 «Лісові пожежі — це завжди великі втрати для флори і фауни, лісових господарств і кожного громадянина безпосередньо. Проте статистика свідчить, що саме через людський фактор стається близько 70% лісових пожеж. Залишене багаття, недбало кинутий недопалок, самовільне спалювання стерні, узбіч доріг, сухої трави чи очерету - це найпоширеніші причини стихійного лиха», – зазначає заступник начальника відділу оперативного реагування Дмитро Лешко.


 «З року в рік люди стають більш свідомими - говорить головний спеціаліст відділу охорони захисту лісу та внутрішнього аудиту Юрій Цалан, - вони відпочивають у безпечних місцях, але засмучує те, що залишаються  і такі, які палять багаття прямо посеред лісу. Ми їх будемо притягувати до адміністративної відповідальності. А в разі виникнення пожежі - то і до кримінальної. До речі, з початку цього року до адміністративної відповідальності вже було притягнуто 26 осіб на суму 612 гривень». 


Такі спільні рейдові перевірки місць відпочинку в лісах області будуть практикуватися рятувальниками протягом усього пожежонебезпечного періоду, - повідомили в ТУ МНС у Закарпатській області.

Довідка Zaholovok.com.ua:
Згідно з правилами пожежної безпеки в лісах, забороняється в’їзд до лісових масивів у пожежонебезпечний період. Транспортним засобам категорично заборонено заїжджати під знаки та шлагбауми, встановлені у лісі. Таке порушення Закону карається штрафом від 17 до 51 гривні.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.