Новини

У Сваляві стартував проєкт молодіжного обміну «ВідНОВА:UA»

«ВідНОВА:UA» – це програма молодіжних обмінів, яка включає в себе створення молодіжного простору, освітню складову та міжкультурний обмін між учасниками. На Закарпатті проєкт реалізовує ГО «Простір молоді».


30 молодих людей (віком 18-35 років) з усієї України протягом 19-23 червня 2023 року створюватимуть простір у приміщенні Свалявської дитячої бібліотеки.

Перший день обміну розпочали зі знайомства з діяльністю ГО «Простір молоді», а також із вітання від  в.о. Свалявського міського голови - Мирослави Скрипинець, Ярослава Храпського, експерта з провадження політики національної програми «ВідНОВА:UA»; ознайомились з об'єктом та переліком відновлювальних робіт та дізнались більше про Сваляву на інтерактивній екскурсії.

Крім того, у форматі питання-відповідь учасники спілкувалися з першим заступником голови Закарпатської обласної ради Андрієм Шекетою, котрий розповів про власний шлях становлення громадської та політичної діяльності; дав практичні рекомендації, як молодь може змінювати власну громаду.

Мета проєкту: сприяти процесу відновлення та нормалізації життя громад, промоції цінностей волонтерства шляхом проведення молодіжного обміну в межах національної програми «ВідНОВА:UA».

Попереду ще 4 дні відновлювальних робіт, навчань з тем громадської участі та медіа висвітлення, практики волонтерства, соціальної згуртованості, міжкультурного діалогу.

Також передбачається культурно – просвітницька складова: екскурсії замком Сент-Міклош та до Лінії Арпада, до санаторію «Квітка полонини» та підприємства «Агро Свалява».

Усього на 2023 рік заплановано 24 таких молодіжних обмінів у різних громадах України, участь в яких візьмуть близько 750 молодих людей.

Детальніше про проєкт – за посиланням.

Програма реалізовується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.