У НПП «Синевир» екологи виявили масові порушення і підпали смерек

 У НПП «Синевир» екологи виявили масові порушення і підпали смерек

У Національному парку виявили велику кількість підпалених дерев - вікових смерек. Екологи припускають, що це можуть робити як і посадові особи НПП, так і місцеві мешканці. Однак, поки що, однозначної відповіді – немає.

Екологи ЕПЛ Тєстов Петро та Норенко Катерина відвідали НПП «Синевир» з метою ознайомлення з його природними комплексами та з перевіркою інформації щодо можливих порушень, яка була оприлюднена в інтернеті. Враження та висновки дуже суперечливі, - йдеться на офіційному сайті ЕПЛ.

У НПП «Синевир» виявили підпалені біля коренів дерева. Екологи припускають, що це можуть робити як і посадові особи (аби відвести дерева під рубку), так і місцеві мешканці (аби уникнути покарання за самовільну рубку, бо штраф за пошкодження дерева – значно менший).

«Найбільш оригінальну версію ми почули від працівників НПП, які запевняли, що більшість підпалів – це наслідок дій дітей, які використовують смолу як жуйку, і палять дерева, щоб вони почали виділяти смолу», - зазначають екологи.

Також фахівці підкреслюють: «Екологи ЕПЛ не бачили такої кількості підпалів на жодній іншій обстеженій ними території, а в «Синевирі» бачили це на різних ділянках у різних ПНДВ. При чому бачили і старі, і свіжі підпали. Це свідчить, що така практика існує в НПП «Синевир» протягом багатьох років. Підтверджує це і опитування туристів, які піднімалися на Негровець та інші вершини НПП у минулому і спостерігали ту ж картину. На жаль, де-факто НПП «Синевир» не в повній мірі виконує свою першочергову функцію – природоохоронну».

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...