Новини

У Мукачеві не буде провулку Москаля, але буде вулиця Бандери

17 липня  до Мукачівського міськрайонного суду звернувся позивач - голова Закарпатської обласної державної адміністрації Москаль Г.Г. з адміністративним позовом до Мукачівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Мукачівської міської ради Закарпатської області від 06 липня 2017 року №736 “ Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева ”, інфофрмують в прес-службі Мукачівського міськрайонного суду.

Вищезазначеним рішенням Мукачівська міська рада перейменувала вулиці Борканюка О., Бандери С., та Шухевича Р. на вулиці Мички З., Гузара Л. та Шептицького А. відповідно. Також пунктом 2 оскаржуваного рішення відгалуженню вулиці Трудової - присвоєно назву тупик Москаля Генадія.

Обґрунтовуючи даний позов, позивач посилається на те, що таке перейменування суперечить Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі - Закон) і воно здійснюється за розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації. Крім того, розпорядженням голови Закарпатської ОДА вулицю Локоти перейменовано на вулицю В. Зайця, вулицю Галана - на вулицю С. Бандери, а вулицю І. Туряниці – на вулицю Р. Шухевича. Дане розпорядження не оскаржувалося та не скасовувалося у встановленому законодавством порядку. Також у цьому Законі зазначено, що юридичним особам та об’єктам права власності ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті та лише після проведення громадського обговорення.

Враховуючи доводи сторін, 7 вересня Мукачівським міськрайонним судом винесено постанову, якою адміністративний позов Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування рішення Мукачівської міської ради Закарпатської області від 06 липня 2017 року №736 “Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева” задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення 29 сесії 7-го скликання Мукачівської міської ради від 06 липня 2017 року №736 “Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева”.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.