У Міжгірському лісництві розповіли, як вирощують ялинки

У Міжгірському лісництві розповіли, як вирощують ялинки
Працівники Міжгірського лісового господарства вдосконалюють процес вирощування хвойних порід із саджанців, шукають нові засоби вирощування високоякісного посадкового матеріалу. Основна мета таких розсадників направлена на посадку лісу на наступні роки.
Зокрема, коефіцієнт співвідношення вкритих лісовою рослинністю земель до загальної площі лісового фонду тут сягає величини 0,93, що вказує на ефективне використання земель лісового фонду для зростання лісових насаджень. Самі ж насадження в основному представлені кращими за продуктивністю і якістю в цих умовах зростання. Середній запас лісу на 1 га сягає 360 куб. м. У свою чергу, продуктивніші насадження, безумовно, інтенсивніше виконують екологічні функції.
За словами Івана Барни, директора Міжгірського держлісгоспу, від якості посадкового матеріалу безпосередньо залежить і якість лісових насаджень. Тому вирощуванню приділяється особливе значення. У минулому році були підготовлені якісне насіння – шишки збирали самі лісівники, після чого сушили. Для того, щоб вирощувати якісний посадматеріал, у кожному лісництві облаштовані та успішно діють лісові розсадники, загальна площа яких складає 3,5 га.
Вирощують лісівники у розсадниках ялицю та ялину, бук, клен-явір, модрину, дуб та ясень.
Саджанці з розсадників лісівники висаджують не тільки в лісових угіддях Міжгірського держлісгоспу – їх ще роздають у заклади та установи соціальної сфери.

За матеріалами прес-служби Закарпатського ОУЛМГ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання