Кандидати у народні депутати України від Єдиного Центру, які висунуті в одномандатних виборчих округах в Закарпатській області, мають очевидну стартову перевагу перед своїми потенційними суперниками, – повідомляє прес-служба партії із посиланням на дослідницьку компанію GfK Ukraine.
За даними соціологічного опитування компанії, в окрузі № 72 з центром у Тячеві кандидат у народні обранці, чинний депутат Василь Петьовка має такі показники – 83 % населення його знає, 37% йому симпатизують, а 28% виборців готові за нього проголосувати.
У найближчого конкурента В.Петьовки - кандидата від Партії регіонів Михайла Шелевера – ці показники становлять, відповідно, 72%, 20% і 13%. При цьому, у В.Петьовки найменше число людей, які його не підтримують (10%), тоді як «антирейтинг» М.Шелевера рівно вдвічі більший.
У окрузі № 73 із центром у Виноградові, де Єдиний Центр висунув голову Закарпатської обласної ради Івана Балогу, показники цього кандидата такі: 91% населення його знає, 23% йому симпатизують, а 20% виборців віддають йому свій голос. Другу позицію на старті кампанії займає перший заступник голови Закарпатської обласної держадміністрації Іван Бушко. Його результат, відповідно, 50%, 10% і 8%.
Прес-служба Єдиного Центру відзначає, що показовою є ситуація в окрузі № 70 із центром у Сваляві. Там завдання дослідників GfK Ukraine полягало в соціологічному зрізі стосовно лідера Єдиного Центру, Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги на випадок його імовірного висунення.
Виявилося, що Балога-старший відомий 87% населення, з них 27% йому симпатизують, а кожен п’ятий готовий за нього голосувати. Показники найближчого конкурента, народного депутата Олександра Кеменяша – 50%, 16% і 12% відповідно.
Довідково:Опитування проводилось GfK Ukraine методом особистого інтерв’ю вдома у респондента протягом травня-червня 2012 року. Вибірка у кожному окрузі становить 800 респондентів та репрезентує населення округу за статтю, віком, розміром населеного пункту відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2011. При опитуванні в 73-тьому окрузі також контролювалася етнічна належність респондентів відповідно до даних Всеукраїнського перепису населення України. Опитування в угорськомовних районах проводилося угорською мовою.
Інф. Бюро «Аналітик-Контент»