Новини

У галереї «Ужгород» відкрилась унікальна виставка «Родинний вернісаж»

Сьогодні, 24 січня, в обласному центрі Закарпаття в галереї  Ужгород відкрилась виставка «Родинний вернісаж», на якій представлені  спільні роботи відомих у краї митців  Михайла та Віталія Кінчів.

Подія одразу ж привабила до себе увагу мистецьким рівнем автора полотен та різьбярських робіт Михайла Кінча та його сина Віталія.

Михайло Кінч учасник Творчого об'єднання міжгірських художників «Карпатські кольори». Народився в селі Репинне-Сухий Міжгірського району Закарпатської області, в дивовижному місці, яке оточують густі ліси та високі гори, які оповиті таємницями та любов'ю людей до природи.

Адже на полотнах митця можна побачити приголомшливі ландшафти лісів і гір Верховини. Улюблений пейзажний сюжет – гірський ландшафт, загалом Карпати в усій їхній красі – це одна з улюблених тем митця. Полюбляє натюрморти, за змістом вони традиційні: зображуються прості предмети – кімнатні квіти, фрукти, посуд. З дивовижною витонченістю митець переносить на полотно складну гармонію природних відтінків. Як відзначають мистецтвознавці, «…колір, барви – ось стихія художника».

Чимало робіт у Михайла Івановича, виконаних у дереві. Художник із задоволенням займається різьбярством, при цьому основною тематикою робіт є життя просто гірського люду, його вірування, традиції, обряди, побут.

Любов до різьбярства прищепипив звісно сину його батько.

Робота з деревом, якою захоплений син Михайла Віталій потребує тісного контакту з природою, уважності та спостережливості, а в талановитих руках митця дерево стає справжнім витвором мистецтва. Багата і щедра талантами наш край. Багата та щедра природа, краса якої надихає.

Віталій зумів довести, що все-таки яблуко від яблуні далеко не котиться. Спочатку він не пішов по стопах батька Михайла Івановича, одного з найталановитіших художників нашого краю, захопившись музикою. Проте менше десятиліття тому вирішив прийняти естафету старшини, спробувавши себе в художній обробці дерева й водночас «підкувавшись» у науці – закінчив Закарпатську академію мистецтв. І успіхи, причому вагомі, не забарилися.

 Нагадаємо, Закарпатський гурт Чаламада випустив новий альбом «Піціцько»


Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.