Новини

У діалозі «Україна- Угорщина» відновлено довіру, - Кулеба

Сьогодні Угорщина передала 50 апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легенів) у закарпатські лікарні. На подію прибули Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України та Петер Сіярто, міністр закордонних справ Угорщини, які також обговорили проблемні питання у співпраці двох країн.

«Не буде перебільшенням сказати, що ми вже багато досягли у цій сфері відновили довіру у нашому діалозі, - зазначив Дмитро Кулеба. - Почали рухатися до реалізації низки спільних інфраструктурних проектів. Сьогоднішня зустріч продовжила цю традицію результативності, ми теж досягли кількох домовленостей. Ми працюватимемо спільно з тим, щоб успішно провели свої засідання три групи: перша -- з питань національних меншин, друга -- з питань освіти. Третя група --з питань транскордонного співробітництва в рамках якої обговорюється питання розвитку інфраструктури і розбудови пунктів пропуску на кордоні».

За словами Дмитра Кулеби, міністри також домовилися про проведення бізнес форуму українських та угорських компаній під егідою двох міністерств.  «Ми хочемо більше торгівлі, міжлюдських контактів, інфраструктурних проектів між Угорщиною та Україною», - додав міністр закордонних справ України.

Петер Сіярто зазначив, що ліпше бутиіз своїми сусідами у хороших відносинах, ніж поганих. «Це дуже легко сказати, але реалізувати нам було важче, - прокоментував Петер Сіярто. -  Ми хочемо досягти багато позитивних результатів і надалі будемо допомагати. За 6 років Угорщина вклала 90 млрд. форинтів інвестицій у розвиток Закарпаття.  Ми визнаємо територіальну цілісність України, підтримуємо газові поставки, які ідуть в Україні, забезпечуємо транзитний проїзд громадян України, які подорожують в Європу. Підтримую ту думку, що Закарпаття треба зробити спільним надбанням України і Угорщини. Це буде забезпечувати для угорців, які тут живуть, права меншин, закладених в європейських і законах». За словами Сіярто, Угощина готова співфінансувати реконструкцію Берегівської лікарні, реконструкцію моста, який переходить через Тису на КПП «Чоп-Загонь», побудову об’їзної дороги в Берегові та добудувати автобан М3 до українського кордону.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.