Новини

У депутатів-закарпатців рівень "законотворчості" невисокий

Минулого разу ми склали рейтинги роботи депутатів-закарпатців у Верховній Раді. Оскільки парламент є законодавчим органом, то особливої уваги заслуговує рейтинг депутатів за поданими законопроектами, які стали Законами або ж чинними актами.

Статистика закарпатських нардепів не така вже й насичена – із часу початку роботи парламенту нинішнього скликання – 23 листопада 2007 року і до 27 травня цього року закарпатські обранці в авторстві або ж співавторстві на всіх мають 6 проектів, які стали Законами (або ж чинними актами Верховної Ради).

З часу нашої останньої публікації про діяльність нардепів до активу«нашоукраїнця» Станіслава Аржевітіна додався ще один документ і тепер у нього законопроектів, які стали чинними, уже не 4 а 5.

Як відомо, С.Аржевітін в минулому банкір. Тож і його законопроекти стосувалися теми фінансів. Так, він у співавторстві із 2 нардепами подав проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг». Закон підписано Президентом.

Має відношення виходець із міжгірської Колочави і до теми цінних паперів – разом із 6 нардепами Станіслав Аржевітін є співавтором Постанови Верховної Ради «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери».

Разом із 4 колегами – у тому числі і Януковичем-молодшим, Аржевітін значиться співавтором парламентської постанови «Про проведення парламентських слухань щодо створення в Україні сприятливих умов розвитку індустрії програмного забезпечення».

Чи повернуть вкладникам збанкрутілі банки їх депозити – також тема нашого земляка. Разом із 3 колегами Станіслав Аржевітін є співавтором Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Якщо дуже коротко, то цим документом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додано додаткові функції щодо роботи з банками.

Разом із 8 колегами Станіслав Аржевітін виступає співавтором постанови Верховної Ради «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України та виклад Закону України "Про страхування" у новій редакції».

 Регіонал Сергій Мошак та БЮТівець Олександр Кеменяшу співавторстві ще з 2 колегами мають в активі прийняту Постанову Верховної Ради «Про відзначення 120-річчя з дня народження засновників закарпатської школи живопису Адальберта Михайловича Ерделі та Йосипа Йосиповича Бокшая».

 Не мають жодного законопроекту, які б стали чинними Законами або актами Верховної Ради,нашоукраїнці Ігор КрільтаВасиль Петьовка.

 Одним із найрезонансніших рішень Верховної Ради України нинішнього скликання стала ратифікація угод Медвєдєва-Януковича про те, що Чорноморський флот Росії залишається у Криму не до 2017, а до 2042 року. 27 квітня 2010 року стало найскандальнішим днем у парламенті – у спікера Литвина літали яйця, в залі були запущені димові шашки, кілька депутатів постраждало у бійці. Та все ж угоду президентів Росії та України 236 голосами «За» було ратифіковано. Опозиція тоді і зараз заявляє, що це рішення – злочинне.

4 закарпатських депутати – Кеменяш, Кріль, Петьовка, Аржевітін – у той день не були у парламенті. Відповідно, вони не голосували за це скандальне рішення. П’ятий депутат-регіонал Сергій Мошак проголосував «За».

Інф. Бюро «Аналітик Контент»

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.