Новини

Триває збір підписів за мораторій на будівництво вітряків у Карпатах

Вітряки у Нижніх Воротах

На Закарпатті триває збір підписів під петицією про запровадження мораторію на планування і будівництво вітрових електростанцій у горах. Йдеться про можливе спорудження ВЕС на Полонині Руні, полонині Апецька, Свидовецькому масиві, Вододільному та Полонинському хребтах. Наразі петиція зібрала 795 підписів із потрібних 1000. Крім того, раніше екологи, природоохоронці окремо звернулися до Закарпатської обласної ради з проханням запровадити мораторій на будівництво ВЕС у горах.


Як повідомляв zaholovok.com.ua, петицію зареєстрували для захисту унікальних високогірних полонин від будівництва вітряків, що загрожує природним ландшафтам, біорізноманіттю та суперечить європейським екологічним принципам.

«Одразу кілька промислових проектів з будівництва вітропарків розпочали реалізувати, а ще десятки заплановані на Закарпатті у високогір'ї українських Карпат – на полонині Руна, Лютянська Голиця, Гостра та Красна у межах Полонинського хребта, на Вододільному хребті, полонині Апецькій, горі Плеша та на Свидовецькому масиві. Також остаточно не скасовані плани будівництва і на полонині Боржава, судова боротьба за яку триває по сьогоднішній день», йдеться у тексті петиції.

Зазначимо, у середу, 22 січня, Міндовкілля зупинило розгляд документів з оцінки впливу на довкілля щодо будівництва 30 вітряків на Полонині Руні, поданих компанією «Вітряний парк Турянський». Разом з тим, досі триває розгляд судової справи щодо детального плану території для будівництва вітряків на Полонині Руні. Це фактично призупиняє процес будівництва 30 вітряків на Полонині Руні, поки триває суд, а також не захищає інші цінні природні гірські території від спорудження ВЕС.

Нагадаємо, на Закарпатті наразі вітропарки заплановані на полонині Руні, Лютянській Голиці, Гострі та Красній у межах Полонинського хребта, на Вододільному хребті, полонині Апецькій, горі Плеша та на Свидовецькому масиві. Крім того, остаточно не скасовані плани будівництва і на полонині Боржава, судова боротьба за яку триває.

Підписати петицію можна тут.

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Фото: Закарпатська ОВА

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.