Новини

Танець - запорука хорошого настрою та постави

Танець – один з найпрекрасніших видів мистецтва, одна з найдавніших мов, оволодіти якою при бажанні може кожен з нас. Він є вираженням емоцій, почуттів, розповіддю про події колишнього і майбутнього за допомогою музики, пластики, жестів. Це мистецтво передає глядачам всю пристрасть виконавця твору, його автора, і  навіть внутрішній світ.



Різні цивілізації сформували власні танцювальні традиції. В них була різна  ритміка, структура, особливий зміст. За тривалу історію танцю було створено велику кількість стилів і форм. На сьогоднішній день існують такі напрямки, як балет, танго, вальс , самба, тектонік, хіп-хоп  та багато інших… Постійно з’являються нові стилі, які знаходять своїх шанувальників у всіх країнах: стрип-данс, Поппінг, джампстайл…

Було б дивно, якби в обласному центрі не було закладів, в яких можна опановувати мистецтво танцю. В нас вони, звичайно ж, є. В цих студіях танцю є можливість для різних вікових категорій вивчати різні танцювальні стилі.

Сучасна хореографія

Для тих, хто зацікавлений у вивченні сучасної хореографії, Народний художній колектив «Студія сучасного танцю «Бліц» –  найкращий варіант. Відомий далеко за межами Закарпаття, «Бліц» працює в Ужгороді більше 20 років і протягом часу свого існування його учні  приймали участь у багатьох фестивалях та конкурсах, гідно представляли наш край на Чемпіонатах України та світу, на яких завжди займала призові місця.

 «Бліц» надає можливість вивчати велику кількість хореографічних стилів та напрямів: джаз, афро-джаз, джаз-модерн, бродвейський джаз, контемпорарі, хіп-хоп (LA style, creep walk, crump, house, social dance, hip-hop heels, popping, locking). При студії діють хобі-класи з модерну, танцювального шейпінгу, бальних танців, афро-джазу, танцю живота, хіп-хопу. Кожного року "Бліц" набирає діток у підготовчі групи з 5 років і проводиться набір у хобі-групи за віком.

Потужним є педагогічний склад «Бліцу» – професіонали, які відзначаються своєю працьовитістю, креативнісю та любов`ю до своєї справи. Педагоги Студії часто беруть участь у майстер-класах, що позитивно впливає на якість викладання. Постійний керівник «Студії сучасного танцю «Бліц» –  Олена Камінська.



«Танцювальна корпорація друзів» – ще один народний художній коллектив, в якому можна займатися сучасною хореографією. Крім сучасних танців, тут готують танцювальні номери найрізноманітніших жанрів: дитяча, народна, бальна хореографія.

Корпорація розпочала своє існування в 1976 році в Ужгороді і  спочатку функціонувала як балетна студія з класичною підготовкою і класичним репертуаром, заснована подружжям Куштан. Згодом вона перетворилася в ансамбль танцю. Тільки після присвоєння звання «зразкового», ансамбль почав працювати як багатопрофільний колектив під назвою «Танцювальна корпорація друзів». Звання «Народний художній колектив» вони отримали 2000 року.

На сьогоднішній день у  складі «Танцювальної корпорації друзів» займається більше 300 людей  від трьох з половиною до п’ятдесяти років. Є різні групи за віком: молодші  4-8 лет, середні групи дітей віком від 9 до 13 років, старші групи – від 14 до 18 років і старші, а також групи хобі-клас.

Молодші групи мають свій окремий дитячий репертуар, середні за віком майже  універсальні, бо танцюють в усіх жанрах, а старші роблять акцент на сучасних танцях, але можуть виступати також і в  інших жанрах.

Художнім керівником зразкового народного колективу «Танцювальна корпорація друзів» закарпатсткого обласного Палацу дітей і юнацтва є Євген Брежинський.



Народні танці

Для дітей, яких цікавлять народні танці хорошим варіантом є зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» Закарпатського обласного будинку культури профспілок, який  був  створений у вересні 1986 року. Художнім керівником і постановник танців є заслужений працівник культури України –  Михайло Сачко.

«Джерельця Карпат»  є одним з провідних дитячих колективів Закарпаття, який добре відомий в Україні і є лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів народної творчості. Неодноразово представляв Україну за кордоном – у Угорщині, Росії, Німеччині, Словаччині, Греції та інших країнах.

До ансамблю «Джерельця Карпат» у підготовчі групи набирають дітей віком 5-12 років.



Маленьких народників також може зацікавити взірцевий дитячий ансамбль «Веселка». Набирають дітей у групи сучасного і народного танцю з 5 до 9 років. Заняття проводяться 2 рази на тиждень у приміщенні по вул. Руській,  3. Заняття проводить хореограф Петрецька Людмила Михайлівна. Навчання, обійдеться на місяць у 100 грн.

Ансамбль сучасного і народного танцю «Веселка» діє на базі Будинку профспілок. У підготовчі групи ансамблю проводиться набір дітей з 5 до 9 років. З дітьми займається хореограф Людмила Петрецька. Заняття проводяться 2 рази на тиждень, вартість навчання - 100 гривень на місяць.



Бальні танці  

Школа бального танцю Step by Step – це заклад, що включає в себе: школу бального танцю для дітей та дорослих, естетичний та фізичний розвиток дітей та дорослих за допомогою музики і танцю, дитячі групи віком від 6 років.

В програму навчання входять дитячі танці: «оолька», «ріліо», «вару-вару», «Дозвольте запросити»; європейські бальні танці: повільний вальс, квік-степ, віденьський вальс, танго; латино-американські: ча-ча-ча, джайв, самба, румба.

Є можливість займатися в групах для дорослих – «А»-віком до 30 років, «В» - кому за 30.

В програму навчання входять бальні танці: 1 курс – аргентинське танго, сальса, бачата, повільний вальс, фокстрот, фігурний вальс, ча-ча-ча. 2 курс – самба, румба, джайв, віденьський вальс, танго та інші ускладнені програми.



Спортивні бальні танці поєднують в собі спорт  і культуру і є одними з найвидовищніших і емоційних. В Ужгороді вивчати їх є можливість в школах спортивного танцю «Грація», «Глорія» та «Престиж», які входять до Закарпатського обласного осередку ВГО Всеукраїнської федерації танцювального спорту.

На сьогоднішній день  в нашій області нараховується понад 50 пар конкурсного рівня, що систематично беруть участь у різноманітних танцювальних турнірах в Україні та за кордоном.

Президентом Клубу спортивного танцю «Грація» є Володимир Мишко. Вихованцями –  знаменитий ужгородський танцювальний дует Вероніка Мишко і Володимир Лятов – чемпіони країни, спортсмени, які здобули цей титул п’ятий раз поспіль.

До підготовчої групи клубу приймають дітей від 4 до 6 років.



Хореографічне відділення в Ужгородській школі мистецтв

Історія цього навчального закладу досить багата. Створений він був на базі дитячої музичної школи ім. П. І. Чайковського 19 серпня 1954 року як Ужгородська музична школа робітничої молоді. Самостійним закладом став через 4 роки і почав працювати на базі вище згаданої музичної школи. У 1982 році навчання для вчителів та учнів мистецької школи почало проходити у власному приміщенні, а через 2 роки школу було перейменовано  на Ужгородську дитячу музичну школу №2, з 1987 року — Дитячу школу мистецтв.

У школі навчаються близько 900 учнів віком від 5 до 15 років. Вона надає можливість відвідувати  хореографічне відділенні, також ще є вокальне, музичне, театральне, відділення образотворчого мистецтва та підготовче.

На хореографічне, як і на театральне відділення приймаються діти віком від 7 років. Набір проводиться з 20 травня по 10 вересня. Вартість навчання на хореографічному відділенні: у основних групах - 80 гривень, у групах на самоокупності, на які не розповсюджуються пільги - 110 гривень.



Танці + фітнес

Розглядаючи заклади, в яких можна навчитися танцювати, варто згадати і молоду студію танцю і фітнесу «Сказка», яка відкрилася в середині лютого цього року. Студія танцю и фітнеса – це дещо  нове для  Ужгорода, адже ми звикли до фітнес-клубів і студій танцю окремо, а тут ці два напрямки об`єднані. Це дуже зручно для клієнтів, адже вони можуть відвідувати обидва види занять в одному місці. Керівником студії є Ілона Палфі.

Студія пропонує своїм  клієнтам  авторські фітнес-програми, латиноамериканські танці, стрип-пластику, вакінг, йогу, пілатес, стретчінг. У  них також можуть займатися діти діти від 3 до 14 років  в конкурсних і показових групах. Є група 3-4 роки, в якій діти займаються ритмікою – танцювальними заняттями, під час яких в ігровій формі вивчають основні елементи різних танців. В групі 5-6 років у дітей є можливість вибирати між напрямами хореографії, вивчати елементи гімнастики і акробатики. Групи 7-10 і 10-14 років мають групові  уроки сучасних і бальних танців.

Вікових обмежень  для охочих займатися у «Сказці» немає. Сім тренерів, які працюють у студії, проводять заняття у невимушеній обстановці, що досить позитивно впливає на тих, хто займається. Разове заняття коштує 35 гривень, абонемент на 12 зянять – 300 гривень. В «Сказці» часто пропонують різноманітні акції.



Танець окриляє, надає відчуття легкості, довершеності та самореалізації. Для мене танець – це дещо, що змушує думати не головою, а душею. Не дарма величезна кількість  людей присвячує танцям все своє життя. Людині необхідно танцювати: це не тільки спосіб тренування дихання і рівноваги, поліпшення постави, позбавлення від м’язової напруги, а й прекрасний спосіб підтримувати психічний стан. За допомогою танцю можна навчитися володіти своїм тілом. Ніколи не пізно почати займатися танцями. Найголовніше – навіть якщо сьогодні не все виходить правильно, завтра буде краще, а післязавтра ти помітиш різницю й посміхнешся отриманому результату...

Вікторія Вольф, студентка відділення журналістики

Richardcoigo (не перевірено)

Недостаточно тревожиться о здоровье родного ребенка - надо делать решительные действия для его защиты. Причем поручить такой вопрос следует лишь опытным проверенным врачам.
На сегодняшний день прием личного педиатра по карману далеко не всем жителям Российской федерации. А отправляться по всякому вопросу в поликлинику, выстаивать бесконечные очереди и подвергать малыша вероятности заразиться вирусами от других детей - тоже не вариант.
К счастью, различные частные клиники предлагают программу Детского Добровольного Медицинского Обслуживания (ДМО), которая даёт возможность за незначительную сумму получить полис на одногодичное обслуживание у докторов.
К сожалению, не многие люди знают о такой услуге и не перестают лечиться народными методами, выжидают часами в очередях и отдают большие деньги за посещения частных врачей.
А программа Добровольного Медицинского Обслуживания для детей позволяет:
" Бесплатно получить больничный лист по уходу за ребенком;
" Бесплатно проходить обследование у личных врачей педиатров;
" Бесплатно или со скидкой осуществлять лечебные процедуры и диагностику;
" Лечить малыша сразу, качественно и без очередей.
Для того чтобы ознакомиться со списком клиник и условиями предоставления услуг необходимо вбить в поиск Яндекса или Google фразу: "Добровольное Медицинское Обслуживание". После этого нужно выбрать понравившуюся клинику и оформить договор.

34j5c6h87

ср, 05/04/2017 - 04:38 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.