Новини

Суд прийняв рішення на користь забудовників ВЕС на Полонині Руні

Будівництво вітряків на Полонині Руні

У четвер, 21 серпня, Закарпатський окружний адміністративний суд  не визнав документи про будівництво ВЕС на Полонині Руні незаконними. Нагадаємо, міжнародна благодійна організація «Екологія – Право – Людина» позивалась до Тур’є-Реметівської сільської ради через детальний план території для будівництва 30 вітряків на Полонині Руні, який, на думку юристів, був прийнятий з численними порушеннями законодавства.


Як повідомили на сторінці Судової влади України, суд відмовив у задоволенні позову БО «Екологія-Право-Людина до Тур’є-Реметівської сільської ради через будівництво вітряків на Полонині Руні. Суддею у цій справі була Ярослава Калинич. Рішення оприлюднили о 15:07. 

Надалі на рішення суду ще можуть подати апеляцію.

Суддя Ярослава Калинич
суддя Ярослава Калинич, фото Ані Семенюк

Як писав zaholovok.com.ua, судові засідання щодо будівництва ВЕС на Полонину Руній відновилися після кількамісячної перерви у липні. З того часу було проведено кілька засідань, у тому числі судові дебати, які проводились у середу, 6 серпня. Тоді виникла проблема зі зв’язком – не працював інтернет –  і засідання продовжили 11 серпня.

Зазначимо, у травні 2025 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження стосовно будівельних робіт, які проводили компанії «Вітряний парк Турянський» та «Вітряний парк Полонина Руна-1». Йдеться про територію поблизу села Липовець, де ведуться роботи для спорудження вітрової електростанції на полонині. Справу відкрили за ч. 1 ст. 239-1 ККУ (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом), максимальне можливе покарання за цією статтею – до трьох років обмеження волі із забороною займати певні посади. Разом із тим, Державна екологічна інспекція мала провести позапланову перевірку будівельних робіт на Полонині Руні до 13 червня, однак про її результати наразі нічого невідомо. 

Будівництво вітряків на Полонині Руні проводиться без оцінки впливу на довкілля. Липень, 2025. Фото - Аня Семенюк
Будівництво вітряків на Полонині Руні проводиться без оцінки впливу на довкілля. Липень, 2025. Фото - Аня Семенюк

Подивитися, як виглядатиме перша ВЕС на Закарпатті біля Нижніх Воріт можна за покликанням. Як повідомляв zaholovok.com.ua, такі ж вітрові електростанції планують збудувати майже на всіх гірських хребтах Закарпаття – на Полонині Руні, на Апецькій, на Свидовці. Громадськість активно підписувала петицію про заборону на будівництво вітряків, а екологи та природоохоронці закликали закарпатську владу ввести мораторій на спорудження ВЕС у горах. Поки точаться дискусії та тривають суди, в Ужгородському районі вже зрубали частину пралісів заради будівництва дороги для вітряків на Полонині Руні. Подивитися, як виглядають роботи зі спорудження ВЕС на Полонині Руні з висоти пташиного польоту можна тут. 

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.