
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature 6 березня, стародавні кам’яні знаряддя, знайдені на місці стоянки первісних людей поблизу селища Королево на Закарпатті, можуть бути найдавнішим доказом присутності людини в Європі.
До такого висновку дійшов Мадс Фауршу Кнудсен, геофізик з Орхуського університету в Данії. "Це найдавніший доказ існування будь-якого типу людини в Європі", - стверджує вчений.
Також науковець зазначив, що з упевненістю не може казати, хто саме з ранніх предків людини виготовив ці знаряддя праці, однак, є припущення, що це був Homo erectus, перший вид, який ходив прямо та опанував використання вогню.
Дослідники-археологи використали нові методи, щоб визначити вік шарів осадових порід, що оточують інструменти, і з'ясували, що їм понад 1 мільйон років.
Вперше дослідженням Королевської стоянки у 1974 році молодий київський учений Владислав Гладилін. Досі ніхто й не гадав, що вона ввійде до числа найвизначніших палеолітичних пам’яток світу.
Нагадаємо, ми писали раніше, що курганний могильник у Білках мають внести до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Це - два кургани висотою до 2 м, розташовані на площі 0,5 га в урочищі «Під городищем».
Ця пам’ятка є також унікальною та дає змогу вивчати історію населення Закарпаття скіфської епохи, адже її датують VI-IV ст. до н.е. При розкопках тут виявили давні поховання, а неподалік, на околицях села Білки, – залишки тогочасного поселення та бронзові вироби.
Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.