Новини

США бомблять іракських ісламістів і скидають з повітря їжу

Збройні сили США завдали серію авіаударів по позиціях джихадистів на півночі Іраку, як заявляють - щоб захистити місцевих мешканців.

В операції брали участь винищувачі і безпілотні літальні апарати, - пише BBС Україна. 

У Пентагоні стверджують, що в результаті авіаударів знищили військову техніку бойовиків "Ісламської держави" (раніше - "Ісламська держава Іраку і Леванту". - Ред.), за допомогою якої джихадисти обстрілювали єзидів, які переховуються в гірській місцевості.

Єзиди - це одна з етноконфесійних груп курдів. За попередніми даними, в гірських районах неподалік від міста Синджар, захопленого ісламістами, ховаються від 50 до 150 тисяч біженців.

Ще 20 тисяч єзидів, які тікали від бойовиків "Ісламської держави", перетнули кордон Іраку і Сирії, повідомляє АР.

Це вже третя серія авіаударів від четверга, коли президент США Барак Обама санкціонував точкові удари по позиціях ісламістів.

США уперше ведуть бойові дії з 2011 року, коли вони вивели свої війська з країни.

Їжа з неба

Напередодні літаки США втретє від початку операції скинули з повітря гуманітарну допомогу для місцевих жителів: 17 тисяч літрів води і понад 16 тисяч наборів їжі. Про це йдеться в повідомленні Об'єднаного командування збройних сил США.

Загалом іракці вже отримали з повітря більш ніж 52 тисяч продовольчих наборів та 45 тисяч літрів води. Гуманітарну допомогу скинув також літак ВПС Великобританії.

Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд висловив стурбованість ситуацією з біженцями в Іраку, заявивши, що Королівські військово-повітряні сили і далі будуть скидати гуманітарні вантажі.

"Ми розглядаємо варіанти того, як підтримати цю групу людей і зняти їх з гори, як допомогти їм вийти з цієї абсолютно неприйнятної ситуації. Скидання запасів з повітря - це тимчасовий вихід", - сказав він, говорячи про єзидів, котрі втекли в гори.

За даними ЮНІСЕФ, в гірських районах Синджара від зневоднення вже загинули щонайменше 56 дітей.

Довгострокова кампанія

У суботу президент США Барак Обама заявив, що йдеться "про довгострокову кампанію".

За його словами, збройні сили США продовжать допомагати владі Іраку у боротьбі з бойовиками "Ісламської держави", але для перемоги над ісламістами Багдаду необхідно домогтися політичної єдності в країні.

Пан Обама закликав включити в уряд Іраку представників усіх етнічних і релігійних меншин, які проживають в країні.

У неділю в Ірак для обговорення кризи в країні прибув міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

Він ознайомиться за постачанням французької гуманітарної допомоги біженцям, а також планує відвідати контрольоване курдами місто Ірбіл на півночі Іраку

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.