Новини

“Срібний Татош” проведуть наступного року в травні

  В Ужгородському прес-клубі прокоментували підсумки Закарпатського лицарського сезону-2021. Про фестивальний рух у посткарантинному 2021-му та плани на 2022 рік «Ордену Святого Миколая» розказали Олександр Шершун, директор ГО „Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття”, Роман Гайделбахер з клубу історичної реконструкції «Орден Святого Миколая»  та Юрій Славік, засновник фестивалю «Срібний Татош».

  Якщо 2020 рік видався не надто активним на події, то у 2021 закарпатські лицарі мали чимало занять та завдань. «Ми розпочали проєкт по замках Закарпаття,  була ініціатива по Бронецькій фортеці, провели перший більш-менш масштабний Довге Каструм Фест, вже вдруге. Цього року на фест приїхали учасники і з Волині, з Івано-Франківська, - каже Олександр Шершун. --  За минулий рік наш орден дещо: хлопці пішли у Збройні сили та поїхали на заробітки, але ми працюємо, було кілька вдалих виїздів, зокрема на Чемпіонат України із середньовічного бою». 

шершун

  Цього року закарпатські лицарі планують провести ще як мінімум два свята. По-перше, традиційний День другетів 26 вересня, який передбачатиме дві локації: біля Горянської ротонди та обласний краєзнавчий музей в Ужгородському замку. По-друге, у жовтні заплановано експериментальний захід із життя «соляного шляху».  Також 11 листопада планується відзначити День святого Мартіна.  

  Роман Гайделбахер розповів про перемоги закарпатських лицарів на всеукраїнських змаганнях. У Луцьку цього року, де проходив Чемпіонат із середньовічного бою, закарпатська команда отримала майже у всіх номінаціях другі місця. Сам Роман зайняв друге місце у номінації «Щит-меч». «У такому бою потрібно думати, мати хорошу фізичну підготовку, було досить важко, багато сильних бійців, - каже Роман Гайделбахер.-  Але ми показали себе з хорошої сторони, у номінації «5 на 5» отримали срібло. Мали тільки одну поразку від найсильнішої п’ятірки в Україні.  Приємно шоковані цим, у нас невелика делегація, проте всюди були другі місця. Плануємо наступний рік повиїжджати більше і маємо амбітні плани виїхати на закордонні турніри. Луцьк дає хороший приклад іншим містам, там передали приміщення в історичному центрі для потреб таких організацій.  Допомагають з виготовленням певної амуніції». 

гайделбахер

  Останні два роки були непростими в організації відомого фестивалю «Срібний Татош». Фест довелося відмінити через карантин, але вже відомі точні дати проведення свята у наступному році. Це 28-29 травня. Про деталі розповів Юрій Славік. «Ми готові анонсувати фестиваль, якщо не буде значних карантинних обмежень, - прокоментував організатор.-  Ми обов’язково відродимо цей фест, він – один з найдавніших, має свою традицію, вболівальників, постійних відвідувачів».  У планах організаторів—не зменшувати масштаби події та подати все у якісно новому форматі, продемонструвати потужні лицарські бої. І повторити змагання, започатковані на попередньому фестивалі: поєдинок між командами Ужгорода та Мукачева, щоб визначити, яке місто сильніше. «Будуть різні локації, в яких кожен на свої уподобання може знайти заняття, закликаємо всіх зацікавлених долучатися. Срібний Татош залишився фактично найстарішим фестивалем з платним входом, такі заходи спряють зростанню загальній якості фестивалів», - додав Юрій Славік. 

лицарі
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.