Новини

Спалахи на Сонці зафіксували на фото

Між 12 і 14 травня 2013 року на Сонці сталися чотири масивні викиди радіації - спалахи або супервибухи. Ці спалахи належать до найвищого класу інтенсивності - Х і є найпотужнішими в цьому році. Цей знімок, зроблений Обсерваторією сонячної динаміка НАСА, показує перший цьогорічний спалах 12 травня.

Спалахи на зразок тих, що зафіксовані цього тижня, згідно з прогнозами, почастішають, бо Сонце наближається до піку активності. Цикл сонячної активності триває 11 років. На цьому знімку видно викид матерії, зафіксований 3 травня 2013, після чого спалах вигасає, - йдеться на сайті BBC Україна.



Спалахи супроводжують виверження, відомі як корональні викиди маси (СМЕ). Під час цього явища в космос викидаються мільярди заряджених частинок. На цьому знімку, зробленому космічним апаратом Stereo, видно корональний викид маси. Чорний диск прикриває Сонце, щоб можна було побачити менш яскраві явища.



Коли заряджені частинки, викинуті під час СМЕ, досягають атмосфери Землі, вони викликають яскраві полярні сяйва. Сильніші СМЕ здатні викликати збої в роботі супутників, комунікаційної інфраструктури і навіть спричинити короткі замикання трансформаторних станцій.



Спалахи і корональні викиди маси стаються довкола ділянок підвищеної активності, відомих як сонячні плями. Це тимчасові темні ділянки на Сонці, спричинені магнітними полями. Спалахи цього тижня сталися на сонячній плямі AR1748. На цьому знімку, зробленому в 2010 році, зображено іншу пляму.



Космічний апарат НАСА - Обсерваторія сонячної динаміки - оснащений найсучаснішим і найточнішим оптичним обладнанням. Його апаратура здатна робити записи з резолюцією відео HD. На цьому знімку видно газоподібний протуберанець, викинутий з поверхні Сонця 31 серпня 2012 року.



Магнітні дуги над Сонцем утворюють видовищні сяйва. Вони утворюються рухом заряджених частинок уздовж магнітних полів в активних ділянках зірки - таких як сонячні плями.



Для того, щоб отримати цей різнокольоровий знімок, Обсерваторія сонячної динаміки 4 грудня 2011 зробила по два фото підвищеної чіткості в різний час. Після цього їх наклали одне на інше, отримавши фото 3-D. Всі фото надані Американською космічною агенцією НАСА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.