
Сьогодні, 15 травня, відзначають Міжнародний день сім’ї, Міжнародний день клімату та Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті, у Палестині – День «Накба» – день пам'яті про палестинських біженців, в Австрії – День незалежності, у Болгарії – День пам'яті святого царя Бориса I, в правління якого хрестилися населення Болгарії, у Південній Кореї – День учителя, в Осетії - День осетинського мови і літератури, у Парагваї – День незалежності, у Японії – Аой-мацурі або фестиваль Мальви.
У цей день у 1648 році битва між повсталими українськими козаками під керівництвом Богдана Хмельницкого і авангардом військ Речі Посполитої при Жовтих Водах (по 16 травня), у 1935 — у Москві відкрився перший в СРСР метрополітен, у 1940 — в США в продажу з'явились нейлонові панчохи, у 1955 — у Відні представники СРСР, США, Великої Британії та Франції уклали Державний договір про відновлення незалежної і демократичної Австрії.
15 травня День Ангела відзначають: Афанасій, Борис, Гліб, Зоя, Михайло, Роман, Давид, Віта.
У цей день народилися:
1859 — П’єр Кюрі, французький фізик, відкрив радіоактивність, Нобелівський лауреат.
1873 — Павло Скоропадський, генерал, гетьман України.
1891 — Михайло Булгаков, великий письменник («Майстер і Маргарита»).
1914 — Турк Брода, канадський хокеїст українського походження.
1915 — Пол Самуельсон, американський економіст, нобелівський лауреат (1970).
1935 — Радна Сахалтуєв, український художник і кінорежисер-мультиплікатор («Легенда про полум'яне серце», «Чарівник Ох» і «Каїнові сльози»).
1937 — Мадлен Олбрайт, американський державний діяч, держсекретар США в адміністрації президента Білла Клінтона (перша жінка на цій посаді).
1940 — Світлана Світлична, російська акторка («Діамантова рука»).
1953 — Майк Олдфілд, знаменитий англійський музикант-мульти- інструменталіст.
1965 — Марк Колвілл, бас-гітарист британської групи Tindersticks.
1972 — Девід Шарве, актор, який перекваліфікувався в поп-музиканта.
1983 — Олександр Кулаков, білоруський хокеїст.