Новини

Сьогодні – Міжнародний день перемоги над фашизмом

Сьогодні, 8 травня, відзначають Міжнародний день перемоги над фашизмом та Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, у Вірменії – День Еркрапа, в Англії – День Феррі, у Мексиці – День Ідальго, у Норвегії – Ніч жінок, у США (штат Міссурі) – День Трумена, у Чехії – День перемоги.

 

У цей день у 1713 році указом Петра I столицю Російської імперії перенесено з Москви до Санкт-Петербургу, у 1886 — доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продав свій лікувальний еліксир. Цей засіб, що продавався через аптеку, користувався таким попитом, що через три роки його секретну формулу було продано за 2300 доларів — сьогодні його продають во всьому світу під назвою «Coca-Cola», у 1903 — перший справжній дирижабль «Лебоді» здійснив свій перший політ на 37 км, у 1909 — в Москві урочисто відкрили пам'ятник Миколі Гоголю роботи скульптора Андрєєва, у 1954 — створена Федерація футболу Азії, у 2004 — німецька поліція заарештувала 18-літнього творця комп'ютерного вірусу «Sasser».

 

8 травня День Ангела відзначають: Марк, Сергій.

 

1874 — Інеса Арманд, діячка більшовицької партії та міжнародного комуністичного руху.

1876 — Микола Бурденко, російський хірург, один із творців нейрохірургії.

1890 — Мойсей Альтман, єврейський письменник.

1906 — Роберто Росселліні, італійський кінорежисер.

1952 — Олег Михайличенко, український педагог, методист, один із засновників сучасної музичної педагогіки та методики навчання суспільних дисциплін, доктор педагогічних наук.

1953 — Віктор Семенов, відомий український дослідник — демограф та соціолог.

1962 — Олесь Ульяненко, український письменник, лауреат малої Шевченківської премії 1997 року.

1975 — Енріке Іглесіас, іспанський співак.

1981 — Олексій Потапенко, український музикант.

1983 — Маріо Новак, хорватський хокеїст.

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.