Новини

Що треба знати про депозит в гривні?

В багатьох українців гроші не лежать в «шухляді», а знаходяться на депозитних рахунках. Хтось надає перевагу банківським вкладам в іноземній валюті, зокрема в доларах США або євро. Однак більшість обирає гривневі депозити, адже вони надають гнучкі умови та кращі відсотки. Про особливості, переваги та недоліки відкриття депозитного рахунку в національній валюті поговоримо сьогодні.

копілка

Що таке депозит?

Для українців депозити в національній валюті, гривні, є особливо привабливими через їхню високу доступність і гарну прибутковість порівняно з валютними. Суть банківського вкладу полягає в тому, що клієнт віддає на користування фінансовій установі певну суму грошей на заздалегідь встановлений термін. За це банк нараховує фіксовані відсотки щомісяця.

Види депозитів

Сьогодні практично кожен український банк пропонує великий вибір депозитів, тому слід розібратись в їхніх різновидах:

  1. Строковий депозит — кошти розміщуються на рахунку на чітко визначений термін від місяця до кількох років. Відсоткова ставка за ними зазвичай вища, але зняття коштів до закінчення договору можливе тільки з втратою відсотків або із застосуванням штрафних санкцій. Цей вид депозиту підходить для тих, хто хоче отримати максимальний дохід і не планує використовувати гроші найближчим часом.
  2. Накопичувальний — дозволяє не просто покласти кошти на рахунок, а й періодично поповнювати його. Це робить їх ідеальним вибором для тих, хто хоче поступово збільшувати свої заощадження.
  3. З можливістю часткового зняття — клієнт має змогу за потреби зняти частину грошей з депозитного рахунку без втрати відсотків. Вони мають найбільшу гнучкість в управлінні фінансами.
  4. З капіталізацією — передбачає регулярне нарахування відсотків на початкову суму вкладу і додавання їх до основної суми депозиту. Це дає змогу збільшити свій дохід внаслідок складних відсотків. 

На що звернути увагу під час вибору депозиту?

Основні критерії вибору банківської пропозиції для вкладників — це:

  1. Відсоткова ставка — може бути фіксованою або змінною. Перша залишається незмінною протягом усього терміну депозиту, тоді як друга може варіюватися залежно від ринкових умов.
  2. Термін — вклади можуть бути короткостроковими (до року) та довготривалими (від року). Наприклад, в Ідея Банк можна відкрити рахунок від 1 місяця.
  3. Умови поповнення та зняття коштів — чи можна знімати частину депозиту.
  4. Надійність банку — віддавайте перевагу фінансовим установам з хорошою репутацією, високим рівнем капіталізації та стабільним становищем. Наприклад, Ідея Банк є членом європейської фінансової спілки та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Також важливо дисциплінувати себе та намагатись не знімати кошти з депозитного рахунку достроково. Звісно, якщо не виникне гостра потреба.

 

На правах реклами

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.