Лавандовий сезон - 2025 стартує 10 червня, саме тоді очікується цвітіння рослин на Лавандовій горі біля Перечина. Водночас на горі відбуватимуться мистецькі та спортивні заходи. Детальніше про те, на що очікувати туристам та жителям області розповіли в Ужгородському прес-клубі представники найвідомішого на Закарпатті і поза межами господарства «Лавандова гора». Йшлося не тільки про цьогорічний сезон лаванди, але й про особливості ведення господарства в нинішніх умовах, нову продукцію з лаванди та троянди дамаської, а також жасмину. А також цікавинки для дітей.
Минулий рік був аномально теплим, тому лаванда розквітла на три тижні раніше. Цього року господарство орієнтується на дату 10 червня, саме тоді враховуючи попередній досвід планують відкрити сезон. Триватиме він понад місяць. Водночас квітнутимуть дамаська троянда (з травня) та жасмин.
«Коли цвіте лаванда, людина забуває про всі негативні емоції. Ми на Лавандовій горі спонукаємо до добрих думок та речей», - каже Юрій Качур, засновник господарства.
Лавандова гора працює вже 8 рік, 10 га засаджено під лаванду, 2 га - під дамаську троянду, ще пів гектара займає жасмин. За словами Юрія Качура, крім орендованої площі, докупили ще 10 га, очистили від чагарників та підготували до новинок, які незабаром оголосять.
На горі щороку також відбуваються мистецькі та спортивні заходи. Зокрема, 20 червня 2025 пройде шостий лавандовий забіг, також у червні там триватиме мистецький пленер.
«Лавандова гора стала фішкою Перечина, щороку у сезон цвітіння всі місцеві готелі, кав’ярні та ресторани зайняті туристами, - каже Юрій Качур. - Але за тим стоїть величезна робота: мінімум 9 місяців у році ми зайняті на господарстві. Навіть узимку я перевіряю стан насаджень».
Минулого року на горі збирали перший врожай фундука. Цього року з нього планують вже виготовляти продукцію. Саме власна продукція - це ще один великий напрямок роботи Качурів. Натуральна косметика, виробництво якої вони налагодили кілька років тому вже налічує понад 150 найменувань. Це лінії догляду за тілом, обличчям, волоссям з використанням цілющих властивостей лаванди, троянди, а віднедавна ще й жасмину.
Презентувала цьогорічні новинки Мирослава Качур. Зокрема, серію ефірних олійок, аромат яких можна зрівняти з ароматом дорогих парфумів.
«Лаванда має антисептичну дію, троянда сприяє красі, а жасмин додає гарний аромат. Хітом є олійка для волосся, яка добре зволожує та діє як антистатик. Інший продукт - масажна олійка, найбільший плюс якої - вона не залишає жирний слід на шкірі при процедурах масажу, а добре вбирається. Розробили також антивірусну олійку з лаванди, достатньо нанести її біля носа чи на одяг, і захист буде забезпечено», - розповіла Мирослава Качур.
У 2024 році господарство запустило виробництв мила з оліями своїх топових рослин, яке вариться та вистоюється 2 місяці. Спеціальна продукція передбачена для дітей, є також різноманітні скраби. Хітом став крем «батер»- збиті масла, які використовуються для загрубілої шкіри ніг та рук. Продукція Лавандової гори продається також в Ужгороді, Мукачеві, Сваляві, Ясіня та Буковелі.
На Лавандовій горі дбають про відвідувачів настільки, що запустили спеціальну гру для дітей з героєм Ланді. Ланді - мурашка, яка подорожує різними куточками всесвіту та світу. Наразі вийшла серія з астрономії, дітей відгадують завдання та збирають фігурки. Призом є набір льодяників з різними смаками. Передбачено навіть головний приз - 15000 грн для того, хто віднайде в ігрових коробочках спеціальну фігурку.
«Ми хотіли зацікавити дітей, поки дорослі відпочивають на Лавандовій горі. Ідея була в тому, що кожний льодяник зроблений у вигляді планет, також є фото з описом кожної,- коментує Мирослава Качур. - Діти, отримуючи такий подарунок, грають у гру і передивляються мультик за кьюар кодом. Потім з батьками називають планети за льодяниками. Ідея ще допрацьовується, бо у планах було також зробити дитячий майданчик з Ланді».
У наборі йдуть наклейки та пазл з планетою, у кожному наборі різною. Вміщено фішки та кубики для гри. Готується мультик також про замки Закарпаття, це буде наступна подорож Ланді.