Ретрансляцію російських каналів припинили 90% операторів

Станом на четвер 90% кабельних операторів припинили ретрансляцію 4 російських телеканалів.

Про це повідомила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, передають Українські новини.

"Повинна сказати, що станом на сьогодні на виконання постанови Київського адміністративного окружного суду 90 % кабельних операторів припинили ретрансляцію 4 російських телеканалів", - заявила Сюмар.

Ретрансляцію російських телеканалів припинили всі кабельні оператори в Луганській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях припинили ретрансляцію російських телеканалів.

Сюмар наголосила, що ретрансляція російських телеканалів частково триває в Донецькій області і в Києві, проте вона сподівається на виконання судового рішення рештою 10% кабельних операторів.

За словами Сюмар, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провів моніторинг, на підставі якого і було прийнято судове рішення.

Вона нагадала, що згідно з Конституцією інформація не може бути використана для повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності, пропаганди війни та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Заступник секретаря підкреслила, що ознаки таких порушень були виявлені в контексті російських телеканалів, які ретранслювалися на території України.

Сюмар також зазначила, що Росія не ратифікувала європейську конвенцію про транскордонне телебачення, тому припинення ретрансляції російських телеканалів не є порушенням українського законодавства.

Раніше суд постановив призупинити трансляцію 4 російських телеканалів: "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия-24", "НТВ-Мир".

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...