Новини

Ранкова кава з Федором Шандором

Таких людей – одиниці. Важко навіть перерахувати ті приводи, за якими всеукраїнські ЗМІ час від часу звертаються до Федора Шандора по експертний коментар. І завжди отримують цікаву, підсмачену фактами і прикладами думку. Він знає Закарпаття, як свої 5 пальців, об’їздив його уздовж і впоперек, а у закордонних подорожах сягнув аж екзотичних Австралії, Оману та Домініканської Республіки.

Але сьогодні у «Ранковій каві» - жодного запитання про туризм. Лише невеличке бліц-інтерв’ю за «методом» Марселя Пруста, який і сам свого часу відповів на філософські питання, популярні у анкетах світських салонів.

            До слова, ранкову каву ми пили у кафе «Какао» на набережній в Ужгороді, і навіть тут Федора Федоровича одразу впізнали: один з працівників закладу – його студент.

 

Яку із своїх мрій Ви здійснили цього року?

Мрія на те і мрія, що вона не здійснюється. Тому я вирішив мати «для здійснення» малесенькі мрії – щороку відвідати по новій країні. Цього року додав до свого заліку одразу декілька країн, у яких побував вперше: Боснія і Герцоговина та Іспанія. З інших маленьких мрій – презентував новий дегустаційний зал (на цей раз – леквару).

Які історичні особи викликають у Вас антипатію?

Оскільки я історик, то добре знаю таких по прізвищу. Насамперед - Сталін, Гітлер, тобто люди, які не любили свої нації, землю, яка їх народила.

 


Кому з героїв історії симпатизуєте?

Таким як Джеймс Кук, Христофор Колумб, Руаль Амундсен.

 


А якби Ви мали змогу зустрітися із будь-ким, хто коли-небудь жив на землі (ось так, за кавою), хто б це був?

Ну, богохульствувати не будемо. Тому скажу так: зустрівся б із філософами, соціологами, твори яких читав. Було б цікаво поговорити з Арістотелем, Лао-Цзи, Конфуцієм, Ціцероном. Із недалекого минулого – Вебер, Дюркгейм.

 


Що б Ви сказали Богові при зустрічі?

Я би покаявся.

 


За що Вас (на Вашу думку) слід любити?

За те, що я не заважаю іншим. І не є зрадником.

 


Що у першу чергу слід змінити, реформувати у нашому житті?

Перед тим як щось міняти треба прочитати Новий заповіт. Для християн там дуже просто все написано. Докладно.

Ваш найекстремальніший вчинок?

Стрибок із найвищого у Домініканській республіці водоспаду - El Lemon.

 

Чого Ви боїтеся?

Боюся і не люблю зради.

 


У якій країні Ви б хотіли жити?

Там, де і живу. Чим більше їжджу, тим більше впевнююся, що живу у правильній країні. Більше ніде нам не буде так комфортно.

 


Ваш улюблений колір?

Зелений. Він асоціюється із добротою і нейтралітетом.

 


Ви любите каву?

Люблю! І думаю, що у мене найбільша її колекція на Закарпатті. У світі є 48 країн кавового поясу (тобто ті, які вирощують зерна) і я маю каву із 22 із них!

 

То яка найсмачніша?

Наразі з усіх, які маю в колекції – єменська.

 

Ваше улюблене слово?

Супер!

А, я ще кажу: «Се-се ай!».


Ганна Тарканій, спеціально для Zaholovok.com.ua

Фото: Володимир Твердохліб

 

P.S.

Ми любимо вранці пити каву. Часто п’ємо її у компанії з цікавими людьми. Чуємо при цьому цікаві думки, які інколи розважають, часом – змушують замислитись, а останнім часом все більше викликають бажання записати їх і поділитися з читачами нашого сайту. Тому започаткували рубрику «Ранкова кава». Щовівторка і четверга читайте нові розмови. Усього з кількох запитань, тільки щоб вдало розпочати інформаційний день за горнятком кави у гарному товаристві. Чекаємо Ваших пропозицій щодо осіб, яких Ви хотіли б "почути" за "ранковою кавою".

Ваш Zaholovok.com.ua

Партнер рубрики «Ранкова кава» - ужгородське кафе «Какао»

Гість (не перевірено)

Федя, а коли ти в ректораті? Як оформляються твої відрядження за кордон з основного місця роботи? І ти кажеш, що ти не є зрадником? Не гріши.... Ти ведеш двойну гру і це всі знають. Прихильників у тебе, з часів проректорства поменшало. Май це наувазі.

вт, 26/06/2012 - 14:58 Постійне посилання
Гість 2 (не перевірено)

А я думаю що у Феді друзів не поменшало а збільшилося. А ті хто його не поважав ті і зараз як Іуди ножем в спину безіменно пописують у форумах. Федя працюй на університет як і працював а не на неудачників. Тримайся ми тебе любимо

вт, 26/06/2012 - 15:59 Постійне посилання
Олена (не перевірено)

У людей, які працюють, завжди є заздрісники і, відповідно, недоброзичливці. Федоре Федоровичу, не звертайте увагу. Ви унікальна людина, яка має за своїми плечима стільки досягнень, що цим анонімним коментаторам в житті стільки не реалізувати, не вистачить ні розуму, ні сил, а головне - бажання щось робити для своєї батьківщини, свого вузу. Через це вони і бісяться, через це і весь бруд і наклепи у коментарях.

вт, 26/06/2012 - 18:26 Постійне посилання
Ол. Попович

Федьку (так я казав тобі, коли ти був студентом і так уповім тепер), не слухай чорноротих людей. Більшість із них не зробили у своєму житті і сотої частини з того, що зробив ти. Просто продовжуй працювати для Закарпаття і інколи собі давай перепочинок. Наші роки вже не ті, що були 15 років тому.

вт, 26/06/2012 - 23:35 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.