Новини

Прокуратура вимагає притягнути до відповідальності суддю, який відпустив додому підозрюваного у вбивстві школяра у Нижній Апші

Прокуратура Закарпатської області скерувала скаргу до Вищої Ради Правосуддя, щодо судді Ужгородського міськрайонного суду, який незаконно змінив запобіжний захід неповнолітньому юнаку, що підозрюється у вбивстві 15-річного школяра в с. Нижня Апша, Тячівського району та вимагає притягнути суддю до відповідальності. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Як запевняють у прокуратурі, своїм рішенням  щодо продовження строку тримання під вартою, суд змінив підозрюваному запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт (без застосування електронних засобів контролю) та відпустив юнака додому суддя Ужгородського міськрайонного суду допустив грубе порушення положень кримінального процесуального закону,тому  прокуратура області вимагає притягнути його до відповідальності.

Крім того, прокуратура області категорично незгідна з ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 27 квітня цього року, якою клопотання про продовження строку тримання під вартою, щодо цього ж неповнолітнього підозрюваного повернуте для усунення недоліків.

Дане клопотання, подане прокуратурою з дотриманням всіх вимог чинного КПК України, слідчий суддя повернув для усунення недоліків, мотивуючи своє рішення тим, що не надано підтвердження про вручення копії клопотання підозрюваному під час звернення до суду. 

При цьому, суддя не призначив дату і час судового розгляду проігнорувавши те, що кримінальне провадження стосовно неповнолітнього має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді  першочергово. Оскільки, саме після визначення суддею часу судового розгляду, слідчий, як вимагає КПК України, не пізніше, ніж за 3 години до судового розгляду вручає підозрюваному копію клопотання.

Крім того, чинним кримінальним процесуальним законодавством не передбачено повернення клопотання про продовження строку тримання під вартою для усунення недоліків.

Відтак, з метою недопущення затягування досудового розслідування  та прийняття законного рішення у найкоротші строки, прокуратура Закарпатської області повторно звернулась з новим клопотанням до суду, яке наразі задоволено та продовжено неповнолітньому підозрюваному, строк тримання під вартою до 2 липня 2018 р.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.