Прокуратура через суд хоче скасувати рішення позачергової сесії Мукачівської міськради

Прокуратура Мукачева звернулася до суду щодо скасування незаконного рішення позачергової сесії Мукачівської міської ради.

Прокуратурою міста Мукачева подано позов до Закарпатського окружного адміністративного суду, про скасування рішення  позачергової сесії VI скликання Мукачівської міської ради  від 25 січня 2014 року «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні», як такого, що не відповідає вимогам Закону.

Як повідомив прокурор міста Мукачева Євген Ісар: «Конституція України зобов’язує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень  та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Окрім того, ст.140 Основного Закону визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. До того ж, відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада приймає нормативно-правові та інші акти у формі рішень лише у межах своїх повноважень.

Однак, приймаючи оскаржуване рішення, Мукачівська міська рада, вдалася до вирішення питань, що перебувають за межами наданих законодавством повноважень місцевого значення.

«Зважаючи на те, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або Законам України визнаються незаконними в судовому порядку - прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом на прийняте рішення, яке порушує конституційні засади місцевого самоврядування, через що підлягає скасуванню» - пояснив прокурор.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...