Продовження канікул? Менінгокок чи відсутність тепла у школах

Продовження канікул? Менінгокок чи відсутність тепла у школах

Батьки ужгородських школярів почули від вчителів, що двотижневі канікули імовірно… ще продовжать. Вони звернулися до журналістів Zaholovok.com.ua з проханням дізнатися, коли ж школярі повернуться за парти і чому ужгородські канікули такі тривалі.


Як пояснюють у приватних розмовах освітяни, канікули пов’язані з тим, що котельні окремих шкіл досі не працюють. Крім того, нещодавні факти виявлення менінгококу, нібито,  також насторожили тих, хто відповідає за наявність чи відсутність шкільного життя в Ужгороді.
Натомість головний державний санітарний лікар області Володимир Маркович запевняє: ситуація вже спокійна. Та надзвичайною вона і не була.  


За інформацією В. Марковича, загалом було виявлено 2 хворих із менінгококовою інфекцією і 1 дитину із менінкоковим назофарингітом. Наразі інкубаційний період закінчився, нові хворі не поступають. Усього обстежено 81 особу. У 8 з них виявлено здорове носійство (люди не є хворими, але вони – носії збудників), таких просановано під наглядом медичних працівників). Тобто інформація, поширена у ЗМІ, про 10 чи й більше хворих на менінгокок – неправдива чи просто перебільшена.


Ситуацію в СЕС трактують як звичайну і навіть звичну – для цього періоду, оскільки щорічно у холодну пору року є певна кількість (від 15 до 30 по області) хворих на менінгокок. В Україні за 9 місяців цього року зареєстровано 350 таких випадків. На Закарпатті з початку року їх вже зафіксовано 13. В країні немає жодної області, в якій цьогоріч не діагностувався б менінгокок.


Наразі невідомо, коли саме з’явиться тепло в ужгородських школах. За версією міського управління освіти, кінець канікул – 11 листопада. Якщо до того часу учням встигнуть забезпечити тепло.


Зверніть увагу. У кожному випадку погіршення здоров’я Володимир Маркович радить звертатися до лікарів, оскільки менінгокок можна проявлятися як звичайна ГРВІ – підйом температури, біль у м’язах тощо. Своєчасне звернення допоможе не пропустити гострий період і уникнути ускладнень. Особливо це стосується дітей до 14 років.

Loading...
Зображення користувача Гість.

А на кінець розкрутять тему і все зведеться до впіндюринга супер-пупер щеплень...

Зображення користувача Кум.

А що будуть робити взимку, коли грип піде? Якщо зараз дітей на канікули відправляти, то потім вчитися будуть без перерв та вихідних.

Зображення користувача Читач.

Чітко і все зрозуміло. Тільки троє захворівших. Блін, заколєбалі ці шукачі сенсацій та рейтингів з центральних телеканалів. Ось так робили із свинячим грипом - старшенний ажіотаж був в країні. І тепер починають лякати менінгококами.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання