Новини

Поліція відкрила 5 кримінальних справ щодо незаконних рубок у Ясінянському лісгоспі

Рубки у Карпатах

Протягом 2023 року та у вересні-жовтні 2024 року закарпатські поліцейські відкрили п’ять кримінальних справ щодо незаконних рубок на території Ясінянського ЛМГ.  Одне провадження вже скеровано до суду з обвинувальним актом, щодо чотирьох інших справ розслідування триває. Йдеться, зокрема, і про самовільні рубки, виявлені природоохоронцями у Лазещинському лісництві, недалеко від дороги на «Буковель». Держекоінспекція після перевірки заявила про понад 1400 незаконно зрубаних дерев та шкоду в понад 31 млн грн. ДП «Ліси України» раніше публічно заявляли, що ці рубки вони виявляли ще у 2023 році і до них можуть бути причетні селяни, разом з тим у відповіді на запит лісівники зазначили, що жодних матеріалів від екоінспекції про перевірки Лазещинського лісництва і виявлені масштабні рубки, вони не отримували.


Нагадаємо, на початку жовтня 2024 року аналітики Української природоохоронної групи заявили про масштабні незаконні самовільні рубки лісу на території Ясінянського лісгоспу, зокрема в Лазещинському лісництві.

Йшлося про ділянку, яка розташована недалеко від дороги на «Буковель», де без жодних документів зрубано сотні здорових дерев. Природоохоронці уточнювали, що самовільні незаконні рубки на цій території почалися ще рік тому. У Держекоінспекції заявили про понад 1400 незаконно зрубаних дерев на території Ясінянського лісгсопу та шкоду в понад 31 млн грн

У Ясінянському лісгоспі на запит zaholovok.com.ua щодо ситуації у Лазещинському лісництві повідомили, що у 2 та 3 квартал рейди проводяться постійно: і у 2023, і протягом 2024 року. Їх проводить лісова охорона спільно з правоохоронцями. Такі рейди, за даними Ясінянського ЛМГ, проводилися, зокрема, і у вересні-жовтні 2024 року.

«За результатами вищенаведених рейдів були заактовані порушення лісового законодавства, а також зупинено автотранспорт, що незаконно перевозив деревину, на які оформлено матеріалами в поліцію», – пояснили у Ясінянському ЛМГ.  

Рубки на території Ясінянського ЛМГ

Однак, щодо рубок, які зафіксувала Держекоінспекція у Лазещинському лісництві, зокрема, у тих же 2 та 3 кварталах, Ясінянський лісгосп до поліції не звертався: керівництво пояснює це відсутністю матеріалів перевірки.

«Щодо незаконних рубок, які зокрема зафіксувала Державна екологічна інспекція по Лазещинському лісництву квартали 2,3 філія «Ясінянське лісомисливське господарсвто» ДП «Ліси України» не зверталася до правоохоронних органів, оскільки в нас відсутні матеріали перевірки», – відповіли у Ясінянському ЛМГ.

У ДП «Ліси України» у відповіді на запит zaholovok.com.ua повідомили, що жодних матеріалів про результати перевірки у Лазещинському лісництві від Держекоінспекції у Закарпатській області не отримували (станом на 11 жовтня).

Разом із тим, у ДП «Ліси України» із посиланням на інформацію від Ясінянського ЛМГ,  за 2023-2024 роки в Лазещинському лісництві державна лісова охорона виявила 18 випадків незаконних рубок. За цими фактами склали акти огляду місця вчинення правопорушення, проінформували Рахівський районний відділ поліції, кількох працівників лісництва притягнули до дисциплінарної відповідальності.  Крім того, на правопорушників склали три протоколи за ст. 65 КУпАП, один із яких вже направили до Рахівського райсуду через відмову лісопорушника добровільно відшкодувати збитки.

Попри відсутність даних про незаконні рубки, які побачила Держекоінспекція на території Лазещинського лісництва біля «Буковелю», у ДП «Ліси України» повідомили про старіші факти порушень у цьому ж лісництві. Так, департамент безпеки ДП «Ліси України» у червні 2023 року виявив тут незаконну рубку дерев ялин (303 пні без відводу) на суму понад 5 млн грн. ДБР розслідує цей факт як службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 ККУ).  

Рубки на території Ясінянського ЛМГ

Також, у вересні 2023 року ДП «Ліси України» провели внутрішній аудит фінансово-господарської діяльності Ясінянського ЛМГ, проведено службове розслідування щодо виявлених незаконних рубок під час огляду лісосік 2023 року в натурі на загальну суму заподіяної шкоди для лісу 1,4 млн грн.

«Матеріали за вказаними фактами скеровані для розгляду в межах компетенції до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, – зазначили у ДП «Ліси України», додавши, що більше інформації про перевірки та їх результати наразі надати не можуть через таємницю слідства.

У поліції Закарпаття на запит zaholovok.com.ua повідомили, що протягом 2023 року та у вересні-жовтні 2024-го на території Ясінянського ЛМГ виявили 8 фактів самовільних рубок лісу. У п’яти випадках слідчі відкрили кримінальні справи за ст. 246 ККУ (незаконні рубки). Наразі по 4 справах розслідування ще триває, одне провадження скеровано до суду з обвинувальним актом. Більше інформації у поліції не надають, посилаючись на таємницю слідства. 

*На фото Української природоохоронної групи – самовільні рубки у 2 та 3 кварталі Лазещинського лісництва, виявлені природоохоронцями восени 2024 року

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.