Про договори на проведення техогляду внутрішньобудинкових газових мереж

Про договори на проведення техогляду внутрішньобудинкових газових мереж

Природний газ, хоч і помічник у побуті, проте досить небезпечна речовина. Неправильна експлуатація газових приладів чи зношені газові мережі можуть стати причиною непоправного. На Закарпатті сьогодні газифіковано майже 273 тисячі помешкань. Безпека кожного закарпатця — понад усе.

До травня минулого року технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж проводило АТ «Закарпатгаз». Однак, у законодавстві відбулися зміни, зумовлені необхідністю переходу до європейських стандартів, які, зокрема, передбачають демонополізацію газової сфери.

Аби розібратися, що саме змінилося, хто все ж може чи повинен обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі та за ким закріплена відповідальність, — у приміщенні Ужгородської міської ради провели круглий стіл.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, відкриваючи засідання, зазначив: «Захід є надзвичайно важливий, тому що через кілька місяців наступить опалювальний період. А з 2018 року припинено фінансування обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, яке було закладено у тарифі.  Добре, що поки у нас в місті нічого не трапилося негативного і, я сподіваюся, не трапиться, але газ — джерело підвищеної небезпеки. Тому рано чи пізно це питання слід вирішити”.

Присутній під час круглого столу директор з капітального будівництва АТ «Закарпатгаз» Юрій Паращій, зазначив, що діяльність підприємства у розгляді згаданого питання регулюється  Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості №250 від 10 травня 2018 року та №190 від 27 липня 2018 року, а також Кодексом газорозподільних систем. 

«Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій та ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Відсутність регулярного технічного обслуговування мереж призводить до погіршення їх стану та підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій», — наголосив Юрій Паращій.

Споживачі можуть укласти договір на технічне обслуговування систем газопостачання із АТ “Закарпатгаз” або будь-якою фірмою, яка має ліцензію на проведення таких робіт.

“АТ «Закарпатгаз» є сервісною організацією, яка виконує всі види робіт з технічного обслуговування газової мережі та обладнання, має великий досвід у цьому і володіє необхідними ресурсами та кваліфікованими спеціалістами, аби проводити такі роботи на високому рівні”, — додав директор з капітального будівництва АТ “Закарпатгаз” Юрій Паращій.

Перш ніж вийти на ринок в пошуках постачальника послуги, співвласники  повинні підписати акти розмежування із «Закарпатгазом». Цей документ дозволяє встановити чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку і мережами, які обслуговує газорозподільна компанія.

Сьогодні на Закарпатті — 675 багатоквартирних будинків. Більшість із них входять в ОСББ. Однак, станом на сьогодні, договір на проведення технічного обслуговування уклало ОСББ з Ужгорода «Мрія – 2020».

“Я за спеціальністю інженер, тому добре розумію, що договір на технічне обслуговування треба укласти. Виявилося, що це не важко. Я у газовому була буквально 30 хвилин: здала документи, а через кілька днів прийшла їх підписати”, – поділилася досвідом голова ОСББ “Мрія 2020” Олена Гринчук.

Вартість послуг з технічного обслуговування визначається для кожного окремого споживача і залежить від наявних газових приладів у помешканні та кількості квартир у будинку. Для отримання необхідних консультацій або укладання договору з газовою компанією, споживачі природного газу можуть звернутись до центрів обслуговування клієнтів АТ «Закарпатгаз», які розташовані у кожному районі Закарпаття. Також з цих питань можна звертатися за номером телефону 067-240-19-25.

Прес-служба АТ “Закарпатгаз”

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання