Новини

Паводки загрожують 45 населеним пунктам Закарпаття

Програма «Тиса» виконана на 42%, а паводки загрожують 45 населеним пунктам Закарпаття.

Низька температура, велика кількість опадів та прогнозоване потепління створюють загрозу утворення великих мас води у річках, що може призвести до затоплення та інших катастроф.

Про це йшлося на прес-конференції начальника відділу цивільного захисту Територіального управління МНС у Закарпатській області Глєба Бурковського та начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси Володимира Чіпака.

«Ми на Закарпатті, як завжди, з тривогою очікуємо настання весни: чи буде, все-таки, паводок? Звичайно, буде. Без усіляких сумнівів. Адже тривалий час, особливо в лютому, були сильні морози та снігопади. Три-чотири заряди снігопаду сформували дещо вищу за норму, десь 115-120%, кількість води в снігу», – повідомив Володимир Чіпак.

Ще один фактор, який негативно впливатиме на паводкову ситуацію на Закарпатті, це встановлення на річках суцільного льодоставу: товщина льоду у верхів'ях становить до 25-35 см та 15-20 см у низинних ділянках. За словами Володимира Чіпака, це досить значний показник. Згідно зі статистикою, така ситуація буває лише раз на 10 років.

Зараз у низинних районах області готові до роботи 28 насосних станцій, які побудовані у 60-70-ті рр. Наразі основними пріоритетами в цих місцевостях залишаються запобігання підтоплення сіл та підготовка землі для майбутньої роботи аграрників. Для цього, звісно, потрібна впевнена фінансова підтримка держави.

«Минулого року нашу протипаводкову програму відмінили і влили в загальнодержавний бюджет. Це було неправильно. Проте ми апелювали до влади й все-таки змогли відновити програму «Тиса», адже вона розроблялася разом із сусідніми країнами. Програма, звичайно, виконується далеко не так, як було заплановано. Але ми з 2006 року будуємо більше 125 км захисних споруд. Минулого року нам вдалося побудувати 9 кілометрів укріплень. При цьому борги за вже зроблені роботи сягають 20 мільйонів гривень. Але дуже багато населених пунктів, особливо у гірській частині, все ще залишаються незахищеними. За всі роки свого існування програма виконана лише на 42%. Нам ще доведеться реконструювати акумулюючі ємності, дамби», – зазначив Володимир Чіпак.  

«Загалом у найбільшій небезпеці нині знаходяться близько 45 населених пунктів області. Цей список погоджений з МНС. Тут потенційно можливі проблеми з береговою ерозією, виникненням льодових заторів, підтопленням. Це необов’язково так буде. Це ті райони, де ми ще не встигли побудувати укріплення. Ми не завжди також можемо спрогнозувати паводок. Однак для нас найважливіше – врятувати людські життя», – зазначив начальник БУВР, - повідомили у прес-центрі «Закарпаття».

.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.