Олександр Гаврош презентував книгу про велику політику довкола маленького краю

Олександр Гаврош презентував книгу про велику політику довкола маленького краю

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки Олександра Гавроша «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю». Видання побачило світ у львівському видавництві «Растр-7» і є тринадцятою книгою в публіцистичному доробку закарпатського журналіста і письменника.

До книжки увійшла 71 публікація Олександра Гавроша на гострі геополітичні теми. Зокрема, про загрози і викликиЗакарпаттю  з боку інших держав. Книжка дає уявлення про геополітичну ситуацію в області впродовж двох останніх десятиліть.Як зазначив автор, на Закарпатті вкрай мало видається журналістських книжок і це наше значнене допрацювання у громадському розвитку краю. Адже журналісти завжди знаходяться на вістрі суспільних проблем. «За часи незалежності закарпатські журналісти видали десь з десяток книжок, - каже Олександр Гаврош. – Треба щоб такихкнижоквиходилозначно більше. Великий резонанс викликали нещодавні видання про Ужгород Тетяни Літераті. Закликаю всіх подумати про видавництво книжок, які були б актуальні через десятиліття».

Олександр Гаврош, який наразі більше займається дитячою літературою і драматургією, зауважив, що часто як журналіст не може промовчати і висловити свою думку стосовно політичних подій. «У журналістицідуже мало людей хочеговорити на гостріполітичні теми, геополітичні теми. Тому такі книжки, такі статті, комусь потрібнопорушуватигострі теми. У книжці зібрана 71 моя публікація за 22 роки, зокрема із сайту Радіо Свобода. Ті статті мали гострий резонанс, їх багато передруковували», - каже Олександр Гаврош.

Видавець Олександр Масляник, відомий у Львові журналіст та літератор, виходець з Рахівищини зауважив, що книжку О.Гавроша прочитав двічі. «Творчість Гавроша мені відома, він мій однодумець, україноцентрист і людина європейського масштабу. - коментує Олександр Масляник. – Обкладинка книжки дуже промовиста. ЯкщоЗакарпаття підприцілом, то чипролунаєпостріл? Видання не для масовогочитача, а для того,якийтрохизнаєісторіюЗакарпаття, знає про тіпроцеси,яківідбуваються. Закарпаття завждибулопідприцілом, тут грають занадто багато політчиних гравців різного рівня». Видавець зауважив, що у книжці зібрано великий масивінформацїі. «Олександр Гаврош завжди пише для тих, хто лінується ходити у бібліотеку. І передає все через холодний аналітичний розум журналіста», - додав Олександр Масляник.

Перший наклад книжки склав 100 примірників, наступні 100 профінансував Фонд розвитку молодіжних рухів «Вперед». Керівник Фонду Михайло Дідич розповів, щопідтримка таких проектів – одне із завдань Фонду. «Ця книжка - цікава і дуже потужна річ, - каже Михайло Дідич. -  Коли постає дискусія з якогось гострого питання, дуже важко  щось доказувати, не маючи підтвердження. А у збірці Гавроша все чітко розкладено, і зрозуміло, «хто на кій скрипці грає»». Фонд поширюватиме книжку О. Гавроша по молодіжних організаціях України, а  також для військових в АТО.Михайло Дідич також проанонсував заходи до 100-річчя Гуцульської республіки, зокрема, Всеукраїнський літературний конкурс та конкурсу плакату, який розпочався, підсумки будуть підбиті восени.

Видавці сподіваються, що Закарпатська ОДА закупить книжки для бібліотек області. Наразі майже весь наклад розійшовся, але планується видати кілька сотень примірників.

 

Loading...
Зображення користувача Побажання.

Шановні редактори сайту! Зверніть уваги, що чимало слів у цьому тексті написані разом. Виправте ці недоречності

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання