У НБУ вважають, що валюта населення повинна працювати на економіку.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
"Національний банк вважає валютні облігації внутрішніх державних позик для населення надзвичайно перспективним інструментом для українського фінансового ринку", – заявив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.
"За станом на 1 лютого 2012 валютні банківські вклади фізичних осіб (у доларовому еквіваленті) в Україні становлять 18,8 млрд доларів США, а обсяг готівкової валюти поза банками – ще більше", – відзначив Дубихвіст.
"Ці кошти повинні працювати на благо економіки України, і валютні ОВДП здатні привабити значну їх частину", – зауважив він і додав, що "випуск валютних ОВДП дасть змогу залучити значні кошти в економіку, зменшити вартість валютних запозичень, позитивно вплине на платіжний баланс та сприятиме розвитку всього фондового ринку України".
З початку 2012 року надходження від розміщення на первинних аукціонах ОВДП, номінованих в іноземній валюті, становили 279 млн доларів.
Сьогодні купувати валютні ОВДП можуть як юридичні, так і фізичні особи.
"Наразі НБУ спостерігає значний інтерес з боку населення до цього інструменту і веде діалог з Міністерством фінансів з метою спрощення процедури інвестування у валютні ОВДП для фізичних осіб", – сказав Дубихвіст.
Також він нагадав, що з початку року середньозважена дохідність валютних ОВДП становить 9,27% річних і є вищою порівняно з валютними депозитами.
У разі потреби валютні ОВДП можуть виступити і як застава за кредитом.
Фізичні особи звільнені від сплати податку з відсотків, що нараховуються на валютні ОВДП, а на весь випуск валютних ОВДП діє повна стовідсоткова державна гарантія.
то нехай спочатку це почнуть
то нехай спочатку це почнуть робити міліардери,потім міліонери,а простому народу зараз головне вижити,щоб була можливість купити харчі,бо на все інше грошей не вистачає
кому вони потрібні,не
кому вони потрібні,не потрібно рахувати український народ за "лохів",кому потрібні ваші "бумажки"