На Закарпатті вишивали карту України. ФОТО

На Закарпатті вишивали карту України. ФОТО

На Закарпаття приїхала акція «Україно моя вишивана».  Карту вишивали в Ужгороді, Перечині, Мукачеві та Сваляві.

Як повідомляє координатор акції в області, туризмознавець Федір Шандор, карта уже понад півроку вона їздить містами України, збирає навколо себе людей і гуртує їх в єдину націю. Дорогою з Луганщини карта завітала до Закарпаття, аби і жителі нашої області могли долучитися до творення історичної карти єднання нації. В Закарпатті карту вишивали в Ужгороді, Перечині, Мукачеві та Сваляві.

Організаторка акції Тетяна Дяківнич розповіла, що від 22 червня карта вже побувала у більшості областей України. Залишилося ще вісім, зокрема наша Закарпатська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Київська.

— У кожній області акція проходить по-особливому, — зазначає Тетяна Дяківнич. — У багатьох містах в рамках цієї події готують концертні програми. Люди радо вітають карту-вишиванку, розуміють її основне призначення — об’єднати українців.
На сьогодні до створення карти долучилися майже шість тисяч українців. Наймолодшому учасникові три роки, найстаршому — під дев’яносто.

Після того, як карта відвідає усі області України, організатори вирушать з нею до Латвії, куди їх запросила українська діаспора. А опісля завершення акції планують видати книжку з історією створення карти — соборного поля єднання України.

Співорганізаторка проекту Ірина Харатін зазначила, що в книжці будуть описані всі заходи, на яких побувала вишивана карта. Ця історія має бути у вигляді віртуальної мандрівки всією Україною, щоб кожен, хто читатиме книжку, зміг побувати на місці, де свого часу вишивали карту.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання