Новини

На Закарпатті відбудеться автопробіг проти торгівлі людськими органами

У рамках Міжнародної кампанії «16 днів протидії ґендерному насильству» та Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, 2 грудня 2015 року в Закарпатській області відбудеться Національний автопробіг «На запчастини – тільки машини!», який пройде від Ужгородa до Мукачева.

Ініціатором проведення Національного автопробігу виступила Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Міжнародної організації з міграції (МОМ) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України. Інформаційні акції автопробігу відбуватимуться з метою висвітлення кримінальної проблеми торгівлі людськими органами в Україні.

Організатором автопробігу в Закарпатській області виступила Закарпатська громадська жіноча організація (ЗГЖО) «Веста» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Старт та акція відбудуться 2 грудня 2015 р. о 10.00 м. Ужгород, пл. Народна (біля памятника Т. Г. Шевченко), з 11.00 до 12.00 буде переїзд автоколони до міста Мукачева, акція в м. Мукачево розпочнеться о 12.00 на пл. Миру напроти Ратуші. Партнерами Національного автопробігу вступили: Закарпатська ОДА, міська та районна державні адміністрації міста Ужгорода і Мукачева, Національна поліція Закарпаття, Ужгородська міська організація Товариство Червоного Хреста України, Ужгородський коледж культури і мистецтв, представники організацій: «Зонта-клуб» м. Ужгород, Обласний центр здоров’я, Закарпатська обласна організація Товариство Червоного Хреста України.

25 березня 2015 року 14 європейських держав приєдналися до першої всесвітньої угоди про заборону нелегальної торгівлі людськими органами. Генеральний секретар Ради Європи назвав торгівлю органами "одним з найбільш злісних комерційних промислів у світі". За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно нелегально трансплантують близько десяти тисяч людських органів.
Громадськість та державні структури України мають певне розуміння проблеми торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації. Разом з тим, досить мало вивчена та практично не висвітлена для української громадськості проблема торгівлі людьми з метою вилучення органів. Відповідно, необхідним є поширення інформації щодо небезпек, пов'язаних з участю у незаконній трансплантації органів у якості донора, вербувальника тощо, зокрема, серед населення малих міст, сіл, районних та обласних центрів, через які проїдуть машини автопробігу.

У заході 2 грудня 2015 року одночасно візьмуть участь громадські організації з 17 областей України, а саме: Закарпатської, Сумської, Одеської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Полтавської, Кіровоградської, Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Волинської та Тернопільської.

Акції будуть проходити під єдиним гаслом "На запчастини - тільки машини!"

Мета даного заходу: активізація та підвищення обізнаності громад у регіонах, де працюють організації-члени Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми, щодо ризиків та небезпек, пов'язаних із участю у незаконній трансплантації органів.

В автопробігу візьмуть участь експерти, медики, держслужбовці, партнерські громадські організації. До участі в акції будуть залучені керівники, викладачі, учні та студенти місцевих навчальних закладів, представники новоствореної поліції, громадські організації, товариства, представники місцевих громад, пересічні громадяни.

Контакти: Сабадош Інна моб.0506939513

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.