Новини

На Закарпатті створили унікальний туристичний об'єкт на 12 га

26 жовтня на Перечинщині відбулося урочисте відкриття першої черги реконструкції парку Шенборна в урочищі Воєводино, який незабаром має стати однією з найпривабливіших туристичних родзинок Закарпаття. Територію площею 12 га облаштовували три роки. Цими вихідними парк запрацював для всіх відвідувачів і викликав щире захоплення. По-перше, надзвичайно гарними краєвидами, якісною роботою та оригінальними туристичними цікавинками, яких у парку не бракує.

Чи не кожен камінець у парку дихає історією Австро-Угорської імперії, в часи якої і жили Шенборни. Кожен об’єкт також та має своє символічне значення. На вході брама з 4 базовими шпилями (кількість пір року) та 12 шпилями, що символізують кількість місяців у році. По обидва боки – вежі, праворуч – угорська, інша - австрійська з гербами та прапорами двох держав та і австрійським та угорським охоронцями часів ХІХ століття. Далі веде хресну дорогу францисканського типу, вздовж якої містки, які представляють собою зодіакальний календар. Трохи на віддалі - міст чотирьох Євангелістів, а також  діючий водяний млин Св. Яна з хойрігером, джерела Єлизавети та Франца-Йосипа та багато незвичайних цікавинок.

На відкритті парку зібралися високопосадовці, науковці, митці, туристи та закарпатці, що цікавляться розвитком краю. Розпочав офіційну частину Сергій Мошак, ініціатор та меценат проекту. « Хочу подякувати всім науковцям, творчим людям, майстрам, усій команді, яка працювала, щоб створити таку територію відпочинку, - сказав Сергій Мошак. – Закарпаття – це даним Богом туристичний край, і я вітаю всіх, хто відтворює історію на цій чудовій землі». Генеральний консул Угорської республіки у м.Ужгород Йожеф Бочкаї зауважив, що угорський та український  народи поєднує тисячолітня історія і вони завжди жили у мирі. «Цей парк показує, на що здатна людська думка та творчість. Сюди будуть їхати не тільки туристи, які цікавляться спільною історією, але й політики і бізнесмени, які зможуть тут зустрічатися. Це-майбутній Давос». Почесний консул  Австрійської Республіки у Західній Україні Ярослав Наконечний у виступі зауважив, що саме 26 жовтня Австрія святкує національне свято і сьогоднішня подія є символічною у австрійсько-українських стосунках.

Федір Шандор, туризмознавець, завідувач кафедри туризму УжНУ провід для учасників презентацію екскурсію парком. На території, зокрема облаштовано сад у вигляді кельтського календаря Друїдів, (племена кельтів колись жили на Закарпатті). «Наприкінці 19 століття було уже модно захоплюватися різними календарями, зокрема і кельтським, -розповів Федір Шандор. – тут ви знайдете дерева, які символізують дати вашого народження. Тільки два дерева не ростуть на території Закарпаття, одне з них – оливкове, їх висаджуватимуть на весняно-літній період. Неподалік міст Чотирьох євангелістів (Лука, Іоан, Марко та Матвей), де  тільки 1 скульптура є оригінальною. Інші відтворені місцевими скульпторами. Знизу мосту - масивні хрести, що символізують Старий та Новий заповіти. Міст витримує 4 тонни».

Під час другого етапу реконструкції вище у лісі збудуть оглядову вежу, звідки відкриватиметься панорама на міст, можна буде побачити не тільки Турянську долину, але й територію Словаччини. Тут же відновлять пам’ятник святому Губертосу, покровителю мисливців, від якого із старих часів залишився фундамент.

Одна з родзинок парку – острів Тур посеред озерця, що повторює контури Австро-Угорщини 1867 року з далматинською сосною, куди можна переправитися на плоту. Острі обкладений 365 камінцями, скільки днів у році. Неподалік невелике джерело Святого Миколая, яке тут діяло десятиліттями, постійно діючий млин святого Яна, міні-музей «Турянська долина» та ще чимало оригінальних цікавинок.

Фото О.Брези

Більше фото у розділі "Фоторепортаж"

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.