На Закарпатті стартує українсько-словацький проект HYDROFOR

На Закарпатті стартує українсько-словацький проект HYDROFOR

Сьогодні, 12 грудня, із початкового семінару на Закарпатті та в Пряшівському і Кошицькому краї Словаччини стартує проект HYDROFOR, який має на меті дослідження щодо впливу ведення лісового господарства на виникнення паводків.

Стартовий семінар проекту «HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодрог» відбувається у селі Поляна Свалявського району.

Як зазначила голова ГО «ФОРЗА», менеджер проекту Леся Лойко під час презентації, проект триватиме 22 місяці і звершиться у середині 2015 року. «У проекті братимуть учать лісівники-практики, управлінці з лісового господарства, лісовпорядники, управлінці із захисних територій.  Наша основна ціль – покращити практики ведення лісового господарства і гідрологічної функції лісу»,  – сказала Леся Лойко.  

«У ході проекту ми здійснимо аналіз потенціалу ландшафту у виникненні павдоків, оцінку та моделювання впливу лісів на гідрологію водозабору, розробимо рекомендації  та метологію оцінки факторів, які призводять до виникнення паводків, вдосконалимо методи та практики ведення лісового господарства», – пояснила менеджер проекту  HYDROFOR.

«Крім того, плануємо зібрати дані рослинного покриву річки Бодров, провести оцінку впливу лісів на гідрологію та змоделювати можливі сценарії, розробити рекомендації щодо покращення ведення лісогосподарства, розробимо карти, схеми, графіки. У кінці проекту відбудеться польова демонстрація зв’язків між ведення лісового господарства й ризиками виникнення паводків на двох ділянках на території України і на двох – на території Словаччини», – додала Леся Лойко.   

Довідка:

Проект реалізується партнерами з України та Словаччини: Агентством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА, яке є головним партнером проекту, Українським науково-дослідним інститутом гірського лісництва  ім. Пастернака та Національним Лісовим Центром Словаччини. Територією виконання проекту є Закарпатська область в частині басейнів річок Уж та Латориця і Пряшівський та Кошицький краї Словаччини в частині річок Лаборець та Ондава.

У семінарі беруть участь  представники природоохоронних, лісогосподарських та водогосподарських підприємств з Кошицького та Пряшівського краів Словаччини, керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства у Закарпатській області, басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Ужанського НПП, представники РДА та державних лісогосподарських підприємство Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського, Перечинського, Свалявського та Ужгородського районів, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Висоцького. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання