На Закарпатті стартує масштабний проект «DANUBE ENERGY+»

На Закарпатті стартує  масштабний проект «DANUBE ENERGY+»

На Закарпатті розпочинається проект Дунайської транснаціональної програми «DANUBE ENERGY+» Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні». Про це йшлося на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

Для реалізації проекту створено міжнародний консорціум організацій, діяльність яких спрямована на підтримку малого і середнього бізнесута розвиток енергоефективності через впровадження стартапів молодих новаторів.Станом на кінець 2018 року формуються Регіональні Альянси в кожній із країн проекту, якібудуть активно співпрацювати між собою та реалізовувати комплексний підхід до розвиткуенергоефективності через підтримку молодих новаторів у сфері малого і середнього бізнесу. Про це розповіла Наталія Носа,менеджер проекту, голова правління Центру Європейських ініціатив, м.Ужгород. Учасниками проекту є країни Дунайського макрорегіону, а саме: Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна ( Закарпатська область, як цільовий регіон Дунайської Стратегії).

«Це перший проект з тих,  які починають працювати на території Закарпатської області саме в Дунайському просторі. Він важливий з точки зору залучення молоді і реалізації стартапів,які можуть бути спрямовані на енергоефективність. А це одна з найважливіших проблем, яка потребує негайного рішення, - каже Наталія Носа. - Партнерами проекту є 9 країн і Закарпаття з українського боку як цільовий регіон. Термін реалізації проекту -- 36 місяців. Перед Закарпаттям стоять дужеважливі завдання створення інституційної основи для ефективноговпровадження проекту. А також реалізація пілотних проектів (стартапів), які стартуватимуть у 2019-2020 роках. В проекті беруть участь потужні європейські організації. Наш Центр Європейських ініціатив має значний досвід реалізації проектів у сфері енергоефективності і ми є частиною величезного проекту «Дунайська енергія +».

За словами Наталії Носи, передбачено і навчальні програми і конкурсні програми стартапів для підприємців, які хочуть розвинути бізнес-ідеї до транснаціонального рівня.

Олег Лукша,експерт проекту, DANUBE ENERGY +, консультант Закарпатського регіонального відділення міст України розповів про 11 пріоритетів Дунайської стратегії:«Це перша стратегія в Європі, де нема конкретних фінансів, але тут можна застосовуватибудь- які європейські джерела фінансування. Один з важливих напрямків --підтримка сталої енергетики. Ми як область першими приєдналися до цієї ідеї, а Ужгород першимсеред інших міст прийняв план сталого енергетичного розвитку. Важливим етапом є залучення університету до реалізації планів.  У нас готують фахівців, які спроможні виконувати конкретні проекти у сфері енергоощадності та енергоефективності. Хочемо поєднати ці речі з підприємництвом.Третя сфера, яку зачіпаємо у проекті, --  інновація і смартспеціалізація. Оптимізація проблеми з точки зору розумного її вирішення». Як наголосив Олег Лукша, ідей для стартапів у сфері енергоощадних технологій та сталої енергетики чимало. Це і створення і організація діяльності енергосервісної компанії, якої досі немає на Закарпатті. І мережа пунктів зарядки електротранспорту, тепловізорна діагностика будинків та багато іншого.

У межах проекту «DANUBE ENERGY+»  дуже багато задач, кажеЄвгенійДрагула,УжНУ, менеджер проекту DANUBE ENERGY +. Основними є залучення потенційних стартапів з енергоефективності. «Можуть звертатися учасники з діючими проектами, або майже готовими до виходу, - пояснює Євгеній Драгула. – Для тих, які є у вигляд ідеї, будемо шукати на рівні конкурсів доведення до залучення бізнесу. Для сформованих - просування на інші ринки,у  тому числі і міжнародні. Будемо виокремлювати ті стартапи, які потребують певного аналізу. Тому і залучені фахівці».

У рамках проекту створять центр Danube Energy+ Hubs, діяльність якого буде інтегровано у спільну мережу аналогічних хабівв інших країнах Дунайського макрорегіону.

До Регіонального Альянсу у Закарпатськійобласті уже увійшлипредставники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, а такожп редставники малого і середньогобізнесу( МСБ). Зокрема, у формуванні Регіонального Альянсу активну участь берутьтакожЗакарпатська ОДА, УжНУ, КП Агентстворегіональногорозвитку та транскордонногоспівробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, Установа «Агентство регіонального розвиткуЗакарпатської області», Агенство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», Асоціація розвитку малого та середнього бізнесу та інновацій «Ужгород 21 вік», ГО «Екосфера», Центр українсько-словацького транскордонного співробітництва «Карпати», та інші.

При бажанні долучитися до реалізації проекту молоді новатори – підприємці можуть контактувати: електронна пошта associationiardi@gmail.com тел. +380993254990, Наталія Носа, Центр європейських ініціатив.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання